Doktor George Daniels nie żyje

28.10.2011r.

W zeszły piątek (21 października) w wieku 85 lat zmarł Doktor George Daniels, uznawany przez wielu za jednego z najwybitniejszych współczesnych mistrzów zegarmistrzostwa. George Daniels jest autorem między innymi wychwytu współosiowego wykorzystywanego w zegarkach Omegi, jednakże jego pozostałe osiągnięcia również wykraczały daleko poza standardy współczesnego zegarmistrzostwa i mogą być traktowane w kategoriach prawdziwej sztuki.


Nowy model Seamastera Aqua Terra i nowa reklama

24.10.2011r.

Omega zaprezentowała nową wersję modelu Seamaster Aqua Terra z zielonymi akcentami na tarczy (mającymi nawiązywać do zawodów golfowych z którymi producent z Biel jest silnie związany) oraz indeksami wykonanymi z białego złota. Pozostałe cechy tego modelu pozostały niezmienione w stosunku do wersji bazowej.Zaprezentowano także reklamę nowej wersji Planet Ocean:


Konkretne informacje o nowych Planetach

18.09.2011r.

W ostatnim czasie zaczęły pojawiać się publicznie nowe wersje modelu Planet Ocean. Okazją do lepszego poznania tych czasomierzy może być lektura dwóch recenzji. Pierwsza opisująca model ze stoperem (oparty o nowy werk 9300) została umieszczona na portalu TimeZone.Natomiast autorem drugiej jest Łukasz Doskocz, który zamieścił swój tekst opisujący model oparty o kaliber 8500 na portalu Chronos24.pl.Sama Omega również postanowiła szczególnie wyróżnić nowe modele i uruchomiła specjalną podstronę w swoim oficjalnym serwisie poświęconą tym zegarkom.


Kolejna Omega w filmie

16.08.2011r.

Do listy filmów, w których możemy zobaczyć Omegi dodałem obraz Guns at Batasi z 1964 roku, w którym Richard Attenborough wcielający się w postać Sierżanta Lauderdale'a nosi Omegę Speedmaster.W dziale z linkami dodałem także odnośnik do ciekawej galerii www.phase-de-lune.net/.
Nowe tapety

03.08.2011r.

Do działu z tapetami dodałem cztery nowe tapety przedstawiające nowe modele z linii Planet Ocean. Drobne korekty wprowadziłem także w dziale linków.


Seamaster 1948 Co Axial "London 2012"

27.07.2011r.

Omega oficjalnie dołączyła do swojej kolekcji limitowany model Seamastera, którego mogliśmy już oglądać przy okazji targów w Bazylei. Jest to model stworzony z myślą o przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w Londynie, a nawiązujący swoją stylistyką do modelu z 1948 roku, kiedy to firma wypuściła pierwszy model z logo Seamastera. Był to również rok, w którym Londyn po raz drugi w historii (pierwszy raz w 1908 roku) organizował Letnie Igrzyska Olimpijskie, podczas których pomiarem czasu zajmowała się również Omega.
Nowy model ma wykonaną ze stali kopertę, natomiast w dekiel wkomponowano wykonany z 18 karatowego, żółtego złota medalion z logiem Igrzysk. Koronkę zdobi klasyczne logo Omegi, natomiast na opalizującej tarczy umieszczono logo i indeksy wykonane z białego złota . Wewnątrz koperty znajdziemy kaliber 2202 zaopatrzony w wychwyt współosiowy i automatyczny naciąg.
Zgodnie z tradycją model będzie wyprodukowany w liczbie 1948 sztuk i dostarczony ze specjalnym pudełkiem upamiętniającym przyszłoroczną Olimpiadę.


Nowy ambasador - Chad le Clos

25.07.2011r.

Do ambasadorów Omegi dołączył 19-letni pływak Chad le Clos, który specjalizuje się w pływaniu stylem motylkowym, a jego największym dotychczasowym sukcesem jest złoty medal mistrzostw świata zdobyty na basenie 25-metrowym w 2010 roku w Dubaju na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.


Nowe Planety oficjalnie w kolekcji

20.07.2011r.

Omega oficjalnie wprowadziła do swojej kolekcji nowe modele Planet Ocean oparte o mechanizmy 8500 oraz 9300. Część jak wiadomo została także wyposażona w pierścienie wykonane w technologii Liquidmetal. Równocześnie na stronie Omegi wciąż można znaleźć stare modele na werkach 2500 choć nie wiadomo, jak długo wcześniejsze wersje będą jeszcze produkowane. Przy okazji premier udostępniono także dwa filmy: jeden prezentujący nową kolekcję i drugi omawiający związki Omegi z pływaniem.


Nowy limitowany Speedmaster

28.06.2011r.

Podczas tegorocznych targów w Bazylei zastanawiający dla fanów Omegi mógł być fakt braku nowego limitowanego Speedmastera, który to model firma prezentuje co rok. Jednakże wszelkie obawy okazały się bezcelowe gdyż firma ogłosiła właśnie jak wyglądać będzie tegoroczny model limitowany.

W tym roku mija 40 rocznica startu misji Apollo 15, której załoga jako czwarta z kolei wylądowała na powierzchni Księżyca. Była to równocześnie pierwsza tak długa misja (w sumie trwała 12 dni).

Przygotowany z tej okazji zegarek różni się od standardowego modelu tarczą na której umieszczono kolory misji Apollo 15 czyli niebieski, biały i czerwony (zdobią one obwód głównej tarczy oraz małych tarcz stopera). Zmieniony został również dekiel na którym wygrawerowano obraz księżycowego łazika.
Wewnątrz koperty pracuje sprawdzony kaliber 1861 z manualnym naciągiem. Zgodnie z coroczną praktyką wielkość limitacji określa rok startu upamiętnianej misji czyli w tym przypadku na rynek trafi 1971 sztuk tego modelu.

Zestawienie limitowanych Speedmasterów z różnych lat można znaleźć tutaj.
Nowa galeria i film

27.06.2011r.

Do galerii dodałem kilka zdjęć autorstwa Wojtka (ripa) przedstawiających Planet Ocean w modnej ostatnio stylistyce bąbelkowej.Do listy filmów, w których występują zegarki Omegi dodałem człowieka z blizną, w którym Al Pacino nosi Omegę Magique, ref. BA 523.1025.


Kilka nowości

23.06.2011r.

W galerii zamieściłem kilka bardzo fajnych fotek autorstwa Michała (carlito1), na których uwiecznił on swojego Seamastera. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.Do grona ambasadorów marki dopisałem Simona Yama, pochodzącego z Hong Kongu aktora i producenta filmowego, który reprezentuje markę głównie na rynkach azjatyckich.Do kolekcji Constellation dołączył nowy model biżuteryjny dla kobiet. Stalową kopertę o średnicy 27mm zdobi pierścień wokół szkła wykonany z różowego złota i przyozdobiony 132 diamentami ułożonymi na wzór spadającego śniegu. Wskazówki zostały wykonane ze złota natomiast za indeksy godzinowe służy 12 diamentów (o łącznej wadze 0,12 karata). Tarcza nowego modelu została pokryta niebieską warstwą PVD. Wewnątrz koperty pracuje kwarcowy kaliber 1376.


Omega ponownie najbardziej lubiana

15.06.2011r.

Jak co roku w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków na podstawie głosów Klubowiczów stworzony został ranking ulubionych marek zegarkowych. Podobnie jak rok temu wygrała Omega. Więcej na temat konkursu przeczytać można w artykule opublikowanym w portalu Chronos24.pl.Rip podesłał mi ciekawy link do szczegółowego opisu i fotorelacji z serwisu Omegi Speedmaster. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zapraszam tutaj.


Omega w Kodzie nieśmiertelności

27.05.2011r.

Do listy filmów, w których można zobaczyć zegarki Omegi dodałem Kod nieśmiertelności, w którym Jeffrey Wright wcielający się w postać Dr Rutledge nosi Omegę Seamaster Planet Ocean.


Zdjęcia z Capri

25.05.2011r.

Na forum watchuseek zamieszczono sporo zdjęć z ostatniej imprezy na Capri, podczas której Omega prezentowała nowości z linii Planet Ocean. Może nie byłby to zbyt zajmujący temat gdyby nie zdjęcia kilku zegarków których wcześniej firma nie prezentowała na żywo. Dzięki dla Wojtka za informację.


Informacje z Capri

22.05.2011r.

W ostatnim czasie Omega zorganizowała konferencję prasowa na włoskiej wyspie Capri, na której ogłoszono kilka ciekawych informacji związanych (w mniejszym lub większym stopniu) z kolekcją Planet Ocean.Po pierwsze zaprezentowano nowe modele w kolekcji. Do ogłoszonych już na targach w Bazylei dołączyły także nowe zegarki. Wśród ujawnionych nowości znalazł się nowy tytanowy chronograf oparty o mechanizm 9300 z pierścieniem wykonanym w technologii Liquidmetal. W przeciwieństwie do wersji bez chronografu (pokazywanej w Bazylei) nie będzie to jednak edycja limitowana.Kolejną nowością (dość niejasno wyartykułowaną w Bazylei) jest obecność kalibru 8500 w 42 milimetrowej wersji PO (i to nie tylko w modelach limitowanych czy biżuteryjnych jak wcześniej podawano).Pozostałe modele prezentowane na konferencji poznaliśmy już wcześniej.Podczas spotkania na Capri ogłoszono także rozpoczęcie współpracy z Yannem Arthusem-Bertrandem (dziennikarzem, filmowcem i znanym obrońcą środowiska naturalnego) oraz jego organizacją GoodPlanet, która ma zaowocować stworzeniem filmu, który ma przypomnieć ludziom o pięknie oceanów oraz o konieczności działań na rzecz ich ochrony przed zanieczyszczeniami.Oto, krótki film z tej imprezy:Z informacji niezwiązanych z konferencją na Capri - Omega uruchomiła swoje konto w serwisie Twitter, na którym ma na bieżąco informować o nowościach związanych z firmą.
Recenzja tytanowej Planet Ocean

20.05.2011r.

Na forum Watch Talk pojawiła się recenzja Omegi Seamaster Planet Ocean w tytanowej wersji Liquidmetal. Osobiście uważam, że zegarek na rzeczywistych zdjęciach prezentuje się znacznie lepiej niż w informacji prasowej opublikowanej przy okazji ostatnich targów w Bazylei. Dzięki dla Wojtka za podesłanie linka.


Elvis i Omega

18.05.2011r.

Na liście znanych osób noszących Omegi pojawił się Elvis Presley. Elvis posiadał, według osób intesujących się jego historią, kilka zegarków producenta z Biel. Miało być wśród nich kilka złotych modeli oraz jeden zegarek rozpoznany dokładniej: Seamaster Calendar kaliber 503.


Snoopy w galerii

17.05.2011r.

Do galerii dodałem kilka zdjęć autorstwa Wojtka (ripa) przedstawiających Speedmastera Pro w limitowanej edycji "Snoopy Award". Wszystkie można zobaczyć tutaj.


Nowa galeria i kolejny film z Omegą

09.05.2011r.

Do galerii dodałem nowy zestaw świetnych fotek autorstwa Karola (karol1302), który uwiecznił swoją Omegę Planet Ocean w scenerii wczesnowiosennej. Fotki można oglądnąć tutaj.Do listy filmów, w których występują Omegi dodałem obraz Wilki morskie z 1980 roku, w którym David Niven nosi Omegę Seamaster.


Railmaster zauważony

27.04.2011r.

Mamy na liście kolejny film z występującą Omegą. Tym razem Piotrek zauważył Railmastera na ręku Colina Farrella w filmie Londyński bulwar.
Kolejny film z Omegą

24.04.2011r.

Do listy filmów w jakich pojawiają się zegarki Omegi dopisałem Death Race 2 gdzie Sean Bean wcielający się w postać Markusa Kanea nosi Omegę Seamaster Diver 300m Chrono.


Kilka nowości

18.04.2011r.

Dla wszystkich, którzy uznają ostatnie aktualności na temat nowych modeli pokazanych w Bazylei za niewystarczające przygotowałem artykuł w serwisie chronos24.pl opisujący te zegarki nieco dokładniej.

Po raz kolejny dzięki spostrzegawczości Wojtka do listy znanych osób noszących Omegi mogłem dopisać nowe nazwiska. Tym razem będzie to dwójka aktorów: uhonorowana Oskarem Helen Mirren oraz młody Australijczyk Chris Hemsworth. Dodatkowo Daniel Craig został przeniesiony do listy ambasadorów, gdyż jak wynika z oficjalnej strony Omegi aktor zaczął nosić produkty producenta z Biel nie tylko dla przyjemności.
Dodatkowe informacje o tegorocznych nowościach

03.04.2011r.

Omega wreszcie podała konkretniejszą informację prasową odnośnie swoich nowości zaprezentowanych na tegorocznych targach w Bazylei. Oto kilka dodatkowych informacji o nowych modelach (połączonych z informacjami, które pojawiły się na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków).

Sporą przebudowę przejdzie cała rodzina Planet Ocean. Już wiadomo o nowym mechanizmie chronografu (9300/9301), który trafi do tej kolekcji (będzie on dostępny jedynie w kopertach 45,5 mm). W nowych Planetach dostępny będzie także werk 8500/8501 jednak zgodnie z oficjalną informacją trafi on póki co do nowej limitowanej wersji wykonanej z tytanu z pierścieniem stworzonym w technologii Liquidmetal (koperta o średnicy 45,5mm) oraz do biżuteryjnej wersji 42mm wykonanej z różowego złota z pierścieniem wysadzanym diamentami oraz wersji z białą tarczą i ceramicznym pierścieniem. Mniejsze wersje tego kalibru (8520/8521) mają pojawić się w zegarkach o średnicy koperty 37,5mm (wykonanej ze stali lub różowego złota) z białymi tarczami i pierścieniami wysadzanymi diamentami.

Nie napisano natomiast nic na temat standardowej wersji PO (mimo iż na targach można było dostrzec wersje stalowe w nowej stylistyce). Nowa odmiana werku 2500 (w wersji D) ma trafić do odświeżonej wersji Divera 300m, jednak taka informacja również, nie pojawiła się dotychczas w oficjalnym komunikacie firmy.Kaliber 9300/9301 trafi także do nowego Speedmastera nawiązującego stylistyką do linii Professional. Zegarek będzie dostępny w kopercie o średnicy 44,25mm wykonanej ze stali, złota lub platyny. Wersja złota będzie posiadać ceramiczną tarczę natomiast w wersji platynowej tarcza będzie emaliowana (w obydwu przypadkach indeksy i wskazówki maja być wykonane ze złota).Szkieletyzowany model De Ville w platynowej kopercie będzie wyposażony w werk 8403. Wyprodukowanych zostanie zaledwie 88 sztuk tego zegarka.


Na targach dostrzec można było również model z linii Seamaster przygotowany z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (logo imprezy na deklu) nawiązujący swa stylistyką do starych modeli wyposażonych w mechanizm odbojowy. Miejsce umieszczenia małej sekundy na tarczy wskazuje na mechanizm 2202 (znany choćby z modelu De Ville Prestige Small Seconds), jednak informacje o tym zegarku także nie trafiły póki co do oficjalnego komunikatu.Trwają także spekulacje na temat cen nowości. Póki co szacuje się, że model Planet Ocean Chrono ma kosztować w okolicach 20 tysięcy złotych natomiast za odświeżonego Divera 300m zapłacimy 12 tysięcy.
Ariel Adams pisze o nowym Speedmasterze

31.03.2011r.

Na blogu Ariela Adamsa można przeczytać pierwsze wrażenia związane z nowym Speedmasterem opartym o premierowy kaliber 9300.
Z autorem został również przeprowadzony krótki wywiad na temat Omegi podczas kończących się właśnie targów w Bazylei.
Co nowego w Bazylei?

25.03.2011r.

Muszę przyznać, że tegoroczny sposób prezentacji zegarkowych nowości przez Omegę bardzo mnie rozczarował (krótkie notatki na Facebooku nijak mają się to znaczenia tegorocznych premier). Oby kolejne dni targów przyniosły jakąś zmianę w tym względzie.

Wracając do rzeczy. Najciekawszą, póki co, nowością są zegarki oparte o nowy i całkowicie własny kaliber z chronografem - 9300/9301 (dla wersji stalowej i złotej). Zastosowano w nim wszystkie rozwiązania znane z mechanizmów z rodziny 8500. Szczególną cechą jest połączenie na jednym totalizatorze wskazań stopera (tarcza 30 minut) i głównego upływu sekund. Nowy werk zobaczymy w modelu Planet Ocean Chrono oraz nowym Speedmasterze.

Zaprezentowano także, po raz pierwszy, model Planet Ocean w kopercie z tytanu z pierścieniem wykonanym w technologii Liquidmetal. Ciekawostką ma być również wykorzystanie dwóch rodzajów Super-LumiNovy (emitującej niebieską poświatę dla indeksów i wskazówki godzinowej oraz świecącej na zielono na wskazówce minutowej oraz punkcie na pierścieniu).Do rodziny Planet Ocean dołączy także wersja biała i kolejne modele biżuteryjne (z czarna lub białą tarczą, z pierścieniem wysadzanym diamentami).Ostatnią z nowości, jest limitowana, szkieletyzowana edycja modelu Hour Vision w kopercie z platynyNa koniec opublikowano dwa filmy - jeden zza kulis wystawy oraz drugi z krótką wypowiedzią Stephena Urquharta na temat targów.

To już jutro!

23.03.2011r.

Już jutro ruszają targi zegarkowe w Bazylei. Po zeszłorocznych, dość ostrożnych, nowościach w tym roku oczekiwania co do nowej kolekcji Omegi są spore (zwłaszcza w obliczu wcześniejszych przecieków). Informacje na temat targów będzie można śledzić na stronie Omegi, na której znajdziemy już przedsmak pierwszej z nowości - odświezonej Planet Ocean Chrono.


Tajemnicza strona i olimpijska wpadka

18.03.2011r.

Wojtek (rip) podesłał mi namiary na ciekawą stronę, na której jak ćwierkają ptaszki powinniśmy zobaczyć coś ciekawego (a równocześnie związanego z Omegą) już 24 marca.Niestety uruchomiony niedawno zegar odliczający czas do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie zawiódł w niecałą dobę od włączenia. Krótki artykuł na ten temat zamieścił serwis TVN24.pl.


Olimpijskie nowości

16.03.2011r.

Omega, będąca jednym ze sponsorów najbliższych Letnich Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Londynie w 2012 roku, uruchomiła w tym mieście zegar odliczający czas do rozpoczęcia Igrzysk.Przy okazji tego wydarzenia ogłoszono także nowego ambasadora marki, którym została brytyjska lekkoatletka i wieloboistka Jessica Ennis.Do kolekcji trafi także specjalna olimpijska wersja chronografu Seamaster Aqua Terra z granatową tarczą oraz emblematem najbliższych Igrzysk na deklu.
Co nowego o Omedze w Chronosie?

14.03.2011r.

W najnowszym numerze kwartalnika Chronos fani Omegi mogą znaleźć kilka artykułów o tej marce. Po pierwsze w numerze znajduje się informacja o współpracy Omegi z fundacją Orbis i przygotowanej z tej okazji specjalnej wersji Hour Vision. Speedmaster Pro znalazł się w teście czterech chronografów, natomiast do osobnego testu trafił nowy Seamaster Aqua Terra. O modelu Constellation wspomina się przy okazji artykułu na temat designu wskazań dodatkowych funkcji zegarka. Informacje o marce znajdziemy także w tekście na temat miejscowości Biel, z którą związane są historie Omegi i Roleksa.


Nowe reklamy i małe porządki

10.03.2011r.

Do artykułu zawierającego reklamy Omegi dodałem sporo nowych reklam "papierowych" oraz jeden nowy film przedstawiający produkty jakie gościły w kolekcji w roku 2010.Przyszedł równiez czas na coroczne porządki w newsach. Wszystkie informacje z 2010 roku zostały przeniesione do archiwum.
Kolejne zdjęcia GMT i kolejny film na liście

06.03.2011r.

Do galerii dorzuciłem kilka kolejnych, świetnych zdjęć Omegi Seamaster GMT autorstwa Michała (y60). Wszystkie mozna zobaczyć tutaj.Do listy filmów, w których występują Omegi dopisałem "Kosmicznych kowbojów" gdzie Loren Dean wcielający się w postać Ethana Glancea nosi Speedmastera X-33.


Kilka nowości

27.02.2011r.

W ostatnim czasie zebrało się kilka informacji związanych z Omegą.

Do grona ambasadorów marki dołączył południowokoreański golfista Seung-Yul Noh.Wśród osób noszących zegarki Omegi zauważono Jasona Priestleya, znanego w naszym kraju głównie z roli Brandona Walsha w serialu Beverly Hills 90210. Aktor miał na ręku Speedmastera Pro.Na tę samą listę trafił także podróżnik, pisarz i fotograf Alex Hibbert noszący Seamastera Divera 300m.Producent z Biel zaprezentował także nowe modele damskich biżuteryjnych zegarków z linii Constellation.

Pierwszy z nich posiadał będzie kopertę o średnicy 27mm wykonaną z różowego lub białego złota, w której pierścień wokół szkła wkomponowano 32 diamenty (łączna waga 0,499 karata). Na tarczy znajdziemy kolejne 336 diamentów (o wadze 0,620 karata). Wewnątrz zegarka pracować będzie mechanizm kwarcowy 1376.

Dla bardziej wymagających klientów dostępna będzie także nieco większa wersja o średnicy 35mm, w której pierścień wkomponowano 34 diamenty o wadze 0,997 karata. Tarcza tego czasomierza będzie wykonana z macicy perłowej oraz 260 diamentów o łącznej wadze 0,889 karata. Model ten pracować będzie w oparciu o automatyczny kaliber 2403, który wyposażono w wychwyt współosiowy.

Ostatnią ciekawostką jest informacja, że na stadionie Poznańskiego Lecha znajdują się tablice wyników wyprodukowane także przez Omegę.


O Omedze w Chronosie

28.01.2011r.

W ostatnim numerze kwartalnika Chronos (grudzień-luty) przeczytać można artykuł na temat historii wdrożenia oraz podstaw działania wychwytu współosiowego. W numerze tym pojawiają się także modele Speedmaster Pro oraz Planet Ocean w roli legendy zegarmistrzostwa oraz zegarka aspirującego do tego tytułu.


Omega Highlights

27.01.2011r.

Do działu z omegową literaturą dodałem album Omega Highlights autorstwa Henninga Mutzlitza.


Nowa galeria Speedmastera

27.01.2011r.

Do galerii dodałem kilka interesujących fotek Speedmastera Pro, których autorem jest mwist z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.


Omega wspomoże ORBIS International

25.01.2011r.

Omega wraz z aktorem Danielem Craigiem zdecydowała się wspomóc organizację ORBIS International walczącą z możliwą do wyleczenia ślepotą w różnych miejscach świata. ORBIS International to organizacja nonprofit, która dostarcza sprzęt oraz szkoli specjalistów na całym świecie w celu umożliwienia dostępu do odpowiednich świadczeń wszystkim ludziom potrzebującym specjalistycznej opieki okulistycznej. Od 1982 roku sprzęt dostarczony przez ORBIS został wykorzystany w leczeniu 12 milionów ludzi. Organizacja wyszkoliła także na przestrzeni lat około ćwierć miliona specjalistów. Omega zadeklarowała przekazanie na rzecz organizacji co najmniej miliona dolarów na przestrzeni czterech kolejnych lat

Z tej okazji firma zdecydowała się także na wydanie specjalnej, niebieskiej edycji modelu De Ville Hour Vision. Od standardowej edycji model ten ma odróżniać się nową niebieską tarczą ze szlifem słonecznym oraz wskazówkami pokrytymi 18 karatowym białym złotem. Pozostałe cechy modelu Hour Vision (mechanizm 8500 oraz koperta z bocznymi przeszkleniami) pozostają bez zmian.


Planet Ocean na znanych nadgarstkach

05.01.2011r.

Dzięki serwisowi coolspotters.com oraz spostrzegawczości kilku osób na listę znanych ludzi noszących Omegi trafił: Tom Hanks, Dennis Quaid, Adam Savage, Dhani Jones oraz Robert Gwiazdowski. Co ciekawe wszyscy mieli na nadgarstkach różne odmiany Planet Ocean.
Co tyka na ręce polityka

04.01.2011r.

31 grudnia w serwisie dziennika Rzeczpospolita został opublikowany artykuł "Co tyka na ręce polityka" opisujący zegarkowe upodobania naszej klasy politycznej. Oto fragmenty tyczące się zegarków Omegi:

Od wielu lat zegarki kolekcjonuje jeden z najmłodszych posłów, 31-letni Maks Kraczkowski (PiS). - W zegarkach liczy się dla mnie precyzja wykonania i konserwatywny wygląd. Dobry zegarek to zegarek skromny, z którego nie wylewa się złoto i kamienie szlachetne - mówi.

Jak przyznaje, ma m.in. zegarki IWC Schaffhausen i Omega Seamaster James Bond, używany przez najsłynniejszego brytyjskiego szpiega w ostatnich filmach. Kraczkowski nie ukrywa, że najchętniej nosi właśnie ten ostatni.Jacek Rostowski, minister finansów i najbogatszy członek rządu Donalda Tuska, jest posiadaczem dwóch zegarków kieszonkowych marki Omega. Na co dzień używa tego z 1905 r. Kupił go kilkanaście lat temu w Budapeszcie. Drugi to amalgamat brązu i żelaza. Rostowski otrzymał go od wuja, który z kolei dostał go od swojego ojca. "Ten ostatni służył jako oficer w wojsku austro-węgierskim podczas I wojny światowej i został w ten zegarek wyposażony w celu synchronizacji działań wojskowych. Zegarek uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej, kiedy wuj pana ministra, pilot RAF, został postrzelony w trakcie lotu nad Niemcami (...) Zegarek został naprawiony i choć z lekko pękniętą tarczą, nadal sprawnie odmierza czas" - czytamy w przesłanym do "Rz" piśmie z resortu finansów.Obydwaj panowie trafiają na listę znanych osób noszących Omegi.
GMT w galerii

03.01.2011r.

Do galerii dorzuciłem kilka fotek Seamastera GMT wykonanych przez Michała (y60), które jak zwykle stoją na najwyższym poziomie.