Linki do najciekawszych, moim zdaniem, stron o tematyce zegarkowejStrony o zegarkach firmy Omega


www.omega.ch - Oficjalna strona Omegi. Można na niej znaleźć bardzo wiele informacji zarówno o współczesnych jak i starszych modelach.

www.omegamuseum.com - Strona Muzeum firmy Omega zawierająca liczne ciekawostki z histrorii firmy. Umozliwia także wgląd do archiwum modeli producenta z Biel.

http://www.facebook.com/pages/OMEGA-Watches-Official/90884717210 - Oficjalny profil firmy w serwisie Facebook.

www.youtube.com - Oficjalny kanał Omegi w serwisie YouTube.

www.chronomaddox.com - Strona nie żyjącego już niestety Chucka Maddoxa, człowieka znającego się jak mało kto na starych chronografach Omegi (oraz wielu innych marek). Na jego stronie znaleźć można również sporo danych na temat związków Omegi z NASA oraz inne przydatne informacje dla wszystkich fanów Omegi.

chuckmaddoxwatch.blogspot.com/ - Blog Chucka, na którym znaleźć można jego liczne komentarze odnośnie nowych chronografów jak również odpowiedzi na pytania zadawane mu na różnych forach.

omega-constellation-collectors.blogspot.com - Strona poświęcona głównie modelom Constellation i Seamaster, ale również inne modele Omegi znajdą na niej czasem swoje miejsce.

new-omega-watch-reviews.blogspot.com - Blog opisujący niektóre z nowości Omegi.

www.old-omegas.com - Wspaniała strona zawierająca wiele skanów starych katalogów oraz instrukcji do zegarków Omegi. Bardzo przydatna lektura dla wszystkich szukających dokładniejszych danych o swoim zegarku.

www.omega-fanatic.com - Kolejna strona fana Omeg (oraz Eterny i Tissota). Trochę historii oraz unikalnych skanów.

www.samo-bienne.ch - Strona Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Omegi - sporo ciekawych informacji na temat historii Omegi.

www.omega-addict.com - Niewielka strona, zawierająca jednak kilka przydatnych informacji.

www.chronocentric.com - Ciekawy serwis ze sporym działem na temat Omeg (niestety od bardzo wielu lat nieaktualizowany).

www.deskdivers.com - Strona poświecona zegarkom dla nurków (między innymi Omedze Seamaster PloProf i 120m).

diveintowatches.com - Kolejna strona opisująca wiele kultowych zegarków dla nurków (w tym Omeg). Niestety dostępna jedynie w języku niemieckim.

www.omegawallpaper.com - Strona z wieloma tapetami związanymi tematycznie z zegarkami firmy Omega.

www.omegarolex.com - Strona z informacjami na temat marek Rolex i Omega - trochę o modelach, mechanizmach i historii marki.

http://www.cousinsuk.com/document/category/166.aspx - Bardzo przydatna strona dla wszystkich poszukujących schematów budowy konkretnych mechanizmów Omegi (i nie tylko) oraz bransolet do zegarków tego producenta.


Strony o tematyce ogólnozegarkowej


www.fratellowatches.com - Wspaniały serwis o zegarkach, który założył Robert-Jan Broer. Artykuły, nowości i ciekawostki pisane z pasją.

www.hodinkee.com - Kolejny bardzo duży serwis, pełen zegarkowych pasjonatów.

revolutionwatch.com - Codzienne nowości oraz obszerne i rzeczowe artykuły.

monochrome-watches.com/ - Kolejny, często aktualizowany i pełny rzeczowych treści serwis.

www.ranfft.de - Strona dr Rolanda Ranffta zawierająca niezwykle dokladne informacje na temat mechanizmów zegarkowych.

ninanet.net/watches/launchpad - Wspaniała galeria zdjęć różnych zegarków, których autorem jest Steve G. (w kolekcji znajduje się również kilka klasycznych Omeg).

www.watchprosite.com - PuristSPro zawiera sporo niezwykle dokładnych artykułów oraz kilka for tematycznych (między innymi o Omedze).

timezone.com - Jeden z największych na świecie serwisów internetowych poświęconych zegarkom. Wśród licznych for tematycznych znajdziemy tutaj także forum poświecone w całości firmie Omega.

forums.watchuseek.com - Bardzo duże forum zegarkowe, posiadające także dział poświęcony Omegom.

zegarkiclub.pl - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków czyli największy polskojęzyczny serwis poświęcony pasji zegarkowej. Zakupy, nowości, publikacje pytania i odpowiedzi to wszystko znajdziecie na KMZiZ.

web.archive.org - Serwis dzięki któremu mozna sprawdzic jak wyglądały konkretne strony internetowy przed laty (bardzo przydatny w poszukiwaniu niektórych nie tak bardzo starych, a mniej znanych modeli).

www.CH24.pl - Ciekawy serwis o zegarkach, którego zespół redakcyjny składa się między innymi z kilku osób znanych z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Poza aktualnościami o tematyce zegarkowej znaleźć tu można również nieco artykułów na temat historii oraz osiągnięc niektórych zegarkowych marek.

zegarkiipasja.pl - Serwis z nowościami, ciekawostkami i recenzjami zegarków. Wydający swój wlasny bezpłatny magazyn zegarkowy.

www.gnomonika.pl - Interesująca strona na temat zegarów słonecznych.

watchesinmovies.info - Jak wskazuje sama nazwa strona jest poświęcona różnym zegarkom występującym w filmach i serialach.

www.phase-de-lune.net - Galeria, z kilkoma bardzo dobrymi sesjami zegarków (w tym Omeg).

watchers.pl - Bardzo ciekawy polski projekt serwisu o zegarkach zarówno pod względem treści jak i formy.

2gwatchblog.com - Dwóch Gości - Blog o Zegarkach - polski blog z recenzjami zegarków.


Linki do stron komercyjnych


www.zegarmistrz.info.pl/ -Strona zakładu zegarmistrzowskiego Antoniego Iskały z Bytomia, czyli jedynego miejsca gdzie oddaję do przeglądów i napraw swoje zegarki.

www.chrono24.com -Międzynarodowa giełda zegarków.