Ludzie związani z firmą Omega

Louis Brandt
Założyciel Omegi, który w 1848 roku (miał wówczas zaledwie 23 lata), w miejscowosci La Chaux-de-Fonds postanowił zbudować swój zakład. Po jego śmierci w 1879 roku, jego dwóch synów Louis-Paul oraz César przejęło firmę.


Louis-Paul Brandt
Starszy z synów Louisa Brandta, który wraz ze swym bratem Césarem prowadził firmę po śmierci ojca w 1879 roku. W roku później bracia postanowili zmienic nazwę firmy na Bienne, a w 1894 roku przedstawili swiatu nazwę Omega. Obydwaj zmarli w 1903 roku.


César Brandt
Młodszy z synów Louisa Brandta, który wraz ze swym bratem Louisem-Paulem prowadził firmę po śmierci ojca w 1879 roku. W roku później bracia postanowili zmienic nazwę firmy na Bienne, a w 1894 roku przedstawili swiatu nazwę Omega. Obydwaj zmarli w 1903 roku.


Paul-Emile Brandt
Najstarszy z synów Louisa-Paula Brandta, brat Adriena Brandta. Urodzony w Chaux-de-Fonds 12 stycznia 1880 roku. Studiował w Biel a następnie na Politechnice w Zurichu. Ukończył także Cornell University w Stanach Zjednoczonych.
Po śmierci swojego wuja Cesara w 1903 roku stanął na czele fabryki wraz ze swym bratem Adrienem i kuzynem Gustavem. Jako prezydent rady administracyjnej wziął na siebie odpowiedzialność za produkcję podstaw mechanizmów oraz zapasy. Następnie miał pieczę nad całą produkcją a także rozbudową budynków. Poprzez zbudowanie nowych fabryk zdołał zwiększyć powierzchnie zakładową z 2,300 metrów kwadratowych do 60,000 metrów kwadratowych. Od roku 1925 aktywnie wspierał zbliżenie kontaktów pomiędzy Omegą i Tissotem, co zakończyło się sukcesem i utworzeniem w 1930 roku SSIH (Société Suisse pour l'Industrie Horlog're SA) Szwajcarskiego stowarzyszenia przemysłu chronometrycznego.
W roku 1943 stworzył fundusz pożyczkowy a następnie w 1944 roku fundusz emerytalny Omegi.
Miał niezwykle istotny wpływ na rozwój profesjonalnego przemysłu produkcji zegarków i stał na czele wielu organizacji z nim związanych (np. CFH i FHS).


Adolphe Vallat
Adolphe Vallat (1899-1960), w roku 1916 został zatrudniony w Omedze , w 1924 roku zostaje menadżerem do spraw reklamy, w 1937 roku awansuje na stanowisko szefa działu sprzedaży a w 1947 roku zostaje dyrektorem handlowym. Był niestrudzonym podróżnikiem, który potrafił przekonywać do swych racji ludzi na każdej szerokości geograficznej. Prowadził rygorystyczną selekcję firm współpracujących z Omegą oraz wprowadził ceny sugerowane na produkty na całym świecie. Zorganizował międzynarodową sieć zakładów serwisowych i wprowadził zasady międzynarodowej gwarancji. Stał za najbardziej spektakularnymi akcjami reklamowymi Omegi.


Stephen Urquhart
Obywatel Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Swoją karierę w Omedze rozpoczął w 1968 roku. W latach 1974-1997 był związany z firmą Audemars Piguet. Do Swatch Group powrócił w roku 1997 jako dyrektor firmy Blancpain. Zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Omegą aż do stycznia 2016 roku kiedy zastąpił go Raynald Aeschlimann.


Raynald Aeschlimann
Raynald Aeschlimann rozpoczął swoją pracę w Omedze w roku 1996, w momencie gdy marka zaczynała odbudowywać swoją pozycję po kryzysie lat 80tych. W roku 2001 został mianowany zastępcą dyrektora sprzedaży międzynarodowej marki. Przez piętnaście lat pracy na tym stanowisku udało mu się zrestrukturyzować kanały dystrybucyjne oraz odbudować zaufanie klientów. W roku 2016 został mianowany dyrektorem generalnym marki.


Nicolas George Hayek
Urodzony w 1928 roku w Libanie, wspólzałożyciel i szef rady nadzorczej Swatch Group. Hayek był początkowo szefem firmy consultingowej, która miała doradzać szwajcarskim bankom w sprawie likwidacji fimr ASUAG oraz SSIH zrzeszajacych szwajcarskich producentów zegarków, które popadły w ogromne problemy finansowe na skutek rewolucji kwarcowej. Hayek byl zdania, że Szwajcarzy mają szanse w rywalizacji z producentami japońskimi. Trwająca blisko cztery lata reorganizacja przyniosła efekty. Hayek, wraz z grupą szwajcarskich inwestorów, stał się glównym udziałowcem nowej firmy. W 1986 roku stanął na czele rady nadzorczej. Nicolas Hayek jest postacią wzbudzajacą liczne kontrowersje. Z jednej strony bez wątpienia jest świetnym biznesmenem i wielkim wizjonerem (jego zdaniem klient kupuje nie tyle przedmiot, co wyobrażenie o nim), mimo to przez niektórych jest oskarżany o zniszczenie prawdziwej "duszy" szwajcarskich zegarków.


Nicolas George Hayek Junior
Syn Nicolasa Hayka. Naczelny dyrektor Swatch Group.


George Daniels
Jeden z najwybitniejszych współczesnych zegarmistrzów. Jest autorem wychwytu współociowego (Co-Axial), któy wykorzystywany jest w wielu współczesnych werkach Omegi.


Henri Gerber
Henri Gerber (1899-1976), dyrektor do spraw technicznych w Omedze. W roku 1928 wstępuje w szeregi Omegi jako jej dyrektor techniczny i przez 27 lat swej pracy stawia na bezprecedensowy rozwój techniczny przedsiębiorstwa. Za jego kadencji Omega stworzyła najbardziej legendarne zegarki i werki do nich. Zawsze ponad wszystko stawiał jakość wytwarzanych produktów. Był jednym z pionierów w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych.


Gottlob Ith
Gottlob Ith - jeden z głównych zegarmistrzów w Omedze (odpowiedzialny za regulację chodu testowanych werków w latach 1920 - 1956). Współautor wielu sukcesów firmy w konkursach dokładności.


Alfred Jaccard
Alfred Jaccard - jeden z głównych zegarmistrzów w Omedze (odpowiedzialny za regulację chodu testowanych werków w latach 1929 - 1953). Współautor wielu sukcesów firmy w konkursach dokładności.


Jean-Pierre Matthey-Claudet
Jean-Pierre Matthey-Claudet - wybitny zegarmistrz (konstruktor prototypów kalibru 30mm oraz tourbillona 30I).


Joseph Ory
Joseph Ory - jeden z głównych zegarmistrzów w Omedze (odpowiedzialny za regulację chodu testowanych werków). Współautor wielu sukcesów firmy w konkursach dokładności.


André Brielmann
André Brielmann - jeden z głównych zegarmistrzów w Omedze (odpowiedzialny za regulację chodu testowanych werków). Współautor wielu sukcesów firmy w konkursach dokładności (głównie dzięki regulacji mechanizmów kamertonowych).


Rene Bannwart
Rene Bannwart - urodzony 16 marca 1915 roku. Całe swoje życie związany był z przemysłem zegarkowym. W wieku 18 lat został zatrudniony w firmie Patek Philippe. W roku 1940 przeniósł się do Omegi gdzie początkowo był kierownikiem wydziału projektowego, by następnie stanąć na czele firmy w jednym z najważniejszych okresów w jej historii. Bannwart stał za projektami najbardziej znanych modeli producenta z Biel (np. Constellation), a także jest uznawany za pomysłodawcę linii Seamaster (razem z Adolphem Valatem). Omegę opuścił w roku 1955 tworząc razem ze swym wujem Gastonem Reisem firmę Corum.


Pierre Moinat
Pierre Moinat - szef biura projektowego Omegi w latach 1955-1981. Był odpowiedzialny w dużym stopniu za stworzenie Speedmastera Pro, wielu modeli Constellation (w tym słynnego Pie Pana, Constellation C oraz bransolety zintegrowanej z kopertą) oraz Seamasterów. To on zatrudnił w firmie Geralda Gentę.


Gérald Genta
Charles Gérald Genta (ur. 1 maja 1931 roku w Genewie) -przez wielu uznawany za najwybitniejszego projektanta zegarkowego oraz twórca zegarków z wyszukanymi komplikacjami. Z Omegą współpracował głównie w późnych latach 50 tych oraz pierwszej połowie lat 60 tych pod kierownictwem Pierra Moinata. Zaprojektował między innymi kopertę, tarczę oraz bransoletę w modelu z kopertą 14900 (Pie Pan) oraz w Constellation C. Stał także za Seamasterem CK 14710 (z bransoletą nazywaną potocznie ziarnami ryżu) oraz słynnym tytanowym Seamasterem Polarisem.