O STRONIE


Witam serdecznie na mojej stronie poświęconej firmie Omega i jej produktom. Nazywam się Patryk Kozak i stworzenie takiej witryny było od kilku lat moim marzeniem, jednak chroniczny brak czasu (najmodniejsze w ostatnich latach wytłumaczenie) oraz inne obowiązki wciąż odsuwały prace nad stroną na dalszy plan. Wreszcie udało mi się i oto przedstawiam mój wkład w Omegowy światek.


Po co?
Można zadać sobie pytanie po co istnieje taka strona? Otóż na całym świecie znaleźć można rożne strony i opracowania dotyczące zegarków i historii Omegi, jednak są to witryny tworzone najczęściej w językach obcych a dodatkowo ich ilość sprawia, że ciekawe informacje są niejednokrotnie rozrzucone po kilku różnych serwisach. Ta strona ma z założenia zbierać takie informacje i przedstawiać je polskim miłośnikom zegarków. Nie lubię wyważać już otwartych drzwi i dlatego w artykułach często odwołuję się do innych opracowań przygotowachych przez kolegów z całego świata jak również do materiałów z samej Omegi

Dlaczego Omega?
Liczba firm produkujących zegarki na przestrzeni wieków jest ogromna. Dlaczego zatem wybrałem Omegę? Jak to ma często miejsce w takich przypadkach zdecydował po części przypadek. Zegarek Omegi posiadał już mój pradziadek, następnie dziadek, który i mnie zaraził do nich pasją. Pierwszą Omegę dostałem z okazji komunii (z czego wówczas nie byłem zadowolony gdyż zegarek był mechaniczny i nie posiadał możliwości wygrywania radosnych melodyjek). Gdy pewnego razu oddałem moją Omegę do serwisu zacząłem z nudów sprawdzać informacje na temat mojego modelu w internecie. Byłem zaskoczony popularnością firmy oraz jej ciekawą historią. I w ten właśnie sposób wpadłem niczym przysłowiowa śliwka w kompot i mam nadzieję, że dzięki tej stronie kilka innych osób również przekona się do mojej pasji.
Informuję równocześnie, że nie jestem w żaden sposób związany z firmą Omega (poza rzecz jasna posiadaniem jej produktów) i lubię wiele innych firm zegarkowych (głównie japońskie Seiko).

Dlaczego strona wygląda tak a nie inaczej?
Od samego poczatku gdy myślałem o stworzeniu strony na temat Omegi moim celem było trzymanie się zasady: maksimum treści przy jak najprostszej formie. Wynkia to z moich umiejętności i wyczucia w tworzeniu takich witryn (które nie należą do największych). Mam jednak nadzieję, że z biegiem czasu strona będzie zyskiwała również na swej stronie wizualnej.

Dlaczego dopiero teraz?
Jestem osobą, która lubi realizować swoje plany w 100% dlatego chciałem aby strona od razu wyglądała tak jak sobie to pierwotnie planowałem, a jako, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a w mojej głowie pojawiały się coraz to nowe pomysły, termin premiery stale się oddalał. Oczywiście nie oznacza to wcale, że wszystko już wygląda idealnie. Zapewne wiele artykułów i informacji wymaga jeszcze rozwinięcia i uściślenia, jednak podstawowy szkielet jaki zamierzałem stworzyć jest już skończony.

Podziękowania
Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej Ukochanej Agnieszce, która wspierała mnie i mobilizowała do pracy nad stroną.
Chciałbym również podziękować wszystkim koleżankom i kolegom z forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, którzy od 2004 roku wspomagają mnie w poszerzaniu mojej wiedzy na temat urządzeń służących do pomiaru czasu oraz zgodzili się przekazać na stronę swoje materiały związane z Omegą.

Dziękuję także (a może w głównej mierze) osobom takim jak ś.p. Chuck Maddox, Damon Michau, Jean-Michel oraz wielu innym mniej znanym fanom marki Omega, którzy dzięki swej ciężkiej pracy zdobyli wiele cennych informacji na temat historii firmy, które mogły wzbogacić tę stronę.