Ambasador, film i tapety

04.09.2012r.

Do listy ambasadorów marki dopisałem - Qiu Bo chińskiego skoczka do wody nagrodzonego między innymi srebrnym medalem na ostatniej Olimpiadzie.Listę filmów, w których pojawiają się Omegi wzbogacił serial Kości, w którym David Boreanaz wcielającego się w postać agenta specjalnego Seeley'a Booth'a, pojawia się z Omegą Seamaster Diver 300m.Dodałem także kilka nowych tapet które można pobrać stąd.


Olimpiada, ambasadorzy i nowy model

08.08.2012r.

Na tegorocznej Olimpiadzie Omega zaprezentowała kilka nowości w kwestii pomiaru czasu podczas zawodów pływackich. Po pierwsze zawodnicy startują ze zmodyfikowanych bloków, które mają zapewnić im bardziej optymalną pozycję startową. Nowością zintegrowaną z blokiem startowym jest także system świetlnych oznaczeń informujących o miejscu na podium zajętym przez zawodnika. Usprawniono także system pomiaru czasu, na który składa się obecnie 16 niezależnych zegarów, 128 wejść i 32 wyjścia oraz dwa niezależne źródła zasilania na wypadek awarii. Nowy system ma gwarantować pomiar z dokładnością 1 mikrosekundy.Do listy ambasadorów dopisałem nowe postacie - brytyjską kompozytorkę i skrzypaczkę Vanessę-Mae, amerykańską lekkoatletkę polskiego pochodzenia Jennifer Suhr oraz golfistę Davisa Lovea III.Z okazji tegorocznych zawodów golfowych Ryder Cup Omega przygotowała specjalną wersję modelu Seamaster Aqua Terra nazwaną "Captain's Watch". Poza zmienionymi kolorami, jest to standardowa Aqua Terra oparta o kaliber 8500 w stalowej kopercie o średnicy 41,5mm.W sprzedaży dostępny jest nowy numer kwartalnika Chronos w którym znaleźć możemy test porównawczy klasycznego Speedmastera pro oraz jego najnowszej wersji na mechanizmie 9300 oraz większy artykuł na temat związków Omegi z misjami kosmicznymi.


Podsumowanie aktualności z ostatnich tygodni

22.06.2012r.

I znowu nadszedł czas na zbiorczą aktualizację.

Jako, że jesienią na ekrany kin wejdzie kolejny film o przygodach Agenta 007 Omega stworzyła nowy model limitowany związany z tym wydarzeniem. Mając na uwadze fakt, że nadgarstek Bonda w filmie zdobić będzie Seamaster Planet Ocean, tak więc również ten model stał się bazą dla edycji limitowanej. Seamaster Planet Ocean 600M"SKYFALL" Limited Edition (wiadomo, że długie nazwy lepiej zapadają nam w pamięć...) od wersji bazowej odróżnia przede wszystkim czarna tarcza z motywem mozaiki złożonej z małych prostokątów. Zmieniony został również indeks przy godzinie siódmej, który zastąpiono znany logiem 007. Podobnie jak w ostatnich wersjach Planet Ocean wszystkie elementy pokryte Super-LumiNovą emitują niebieskie światło, poza wskazówką minutową, która świeci na zielono w celu łatwiejszego odczytu czasu zanurzenia pod wodą. W modelu tym zastosowano także obrotowy pierścień z wkładką ze spieków ceramicznych oraz mechanizm 8507, który jednak poza zmienionym wahnikiem nie różni się niczym od standardowej wersji 8500. Zegarek trafi na rynek w liczbie 5007 egzemplarzy.Również w związku z premierą najnowszego Bonda, do grona ambasadorów marki dołączyła Bérénice Marlohe, która w filmie Skyfall wciela się w postać nowej dziewczyny agenta 007.Omega została także zauważona w kolejnych filmach. Pierwszym z nich jest The Great St. Trinian's Train Robbery w której jeden z rabusiów nosi Speedmastera Pro.Drugi film to Pociąg w którym Wolfgang Preiss wcielający się w postać Majora Herrena nosi model Omegi z małą sekundą (a przynajmniej tak twierdzi jeden z użytkowników serwisu watchesinmovies.info).Omega pojawia się także w obrazie Strasznie głośno, niesamowicie blisko w którym Seamaster 300m pojawił się na nadgarstku Williama Blacka.Zegarek Omegi znalazł się także w serialu Prezydencki poker (dokładnie 14 odcinku pierwszego sezonu). Był to model De Ville Prestige.Jako, że Letnie Igrzyska Olimpijskie zaczynają się już niedługo Omega ruszyła z kampanią reklamową związaną z tym wydarzeniem.W zeszłym roku przy okazji premiery odświeżonej kolekcji Seamasterów Planet Ocean zapowiedziano także stworzenie wraz z Yannem Arthusem-Bertrandem oraz Michaelem Pitiotem filmu dokumentalnego na temat ziemskich oceanów. Obraz miał swoją premierę w Rio, 19 czerwca, a Omega udostępniła krótki film zza kulis tego wydarzenia.


Informacje różne

16.04.2012r.

Znowu przyszedł czas aby podsumować informacje jakie pojawiły się na temat Omegi w ostatnich tygodniach.

Po pierwsze, serwis Chronos24.pl umieścił na swoich łamach opisy kilku nowości z tegorocznych targów w Bazylei. Przeczytać można informacje na temat Spacemastera Z-33, De Ville Chronograph oraz Seamastera Planet Ocean Ceragold i Aqua Terra GMT .Profil Omegi na Facebooku został wzbogacony o szczegółową oś czasu, na której odnaleźć można wiele ciekawych wydarzeń z historii firmy.W wyniku długiej absencji na forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków dopiero teraz zauważyłem ciekawą fotorelację autorstwa mwist'a z jego wizyty w Muzeum Omegi. Przeczytać i zobaczyć ją można tutaj.Na koniec dodałem do listy filmów z Omegami obraz Maksimum ryzyka, w którym Jean-Claude Van Damme nosi Omegę Seamaster Professional.EDIT: Tegoroczne spotkanie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, przewidziane na 19 maja, zostanie uświetnione przez przedstawiciela firmy Omega. Szczegółowe informacje na temat agendy spotkania przeczytać można tutaj.
Wywiad ze Stephenem Urquhartem

14.03.2012r.

Podczas tegorocznych targów w Bazylei, szef Omegi, Stephen Urquhart udzielił krótkiego wywiadu na temat marki, swojej pracy oraz samych targów.


Kilka fotek z Bazylei

13.03.2012r.

Na forum Time Zone użytkownik Speedy MK IV opublikował kilka fotek Omeg z tegorocznego Baselworld. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj.


Alaska Project, Liquidmetal oraz Ceragold

11.03.2012r.

Jedną z najbardziej charakterystycznych edycji limitowanych Speedmastera Pro jest bez wątpienia Alaska Project. Zdjęcia dokładnie tego zegarka autorstwa Krystiana trafiły właśnie do galerii.Napisałem także krótki artykuł na temat technologii Liquidmetal oraz Ceragold zastosowanych w modelach Planet Ocean, który można znaleźć tutaj. Dodałem równiez krótki opis kalibru 9300. Zaktualizowałem także kilka innych działów o informacje ujawnione na tegorocznych targach w Bazylei.


Bazylea 2012

08.03.2012r.

Ruszyły największe targi zegarkowe na świecie, które jak co roku odbywają się w Bazylei. Wśród wystawców nie mogło oczywiście zabraknąć Omegi. Na początek, krótki filmik zza kulis:Pierwszą ciekawą nowością jest model Constellation oparty o nowy werk 8602/8612 z funkcją prezentacji dnia tygodnia oraz daty. Podobnie jak pozostałe modele z tej linii nowy model można kupić w wersji stalowej, bikolor, złotej, a także z pierścieniem wysadzanym diamentami. Średnica koperty to 38mm.Do linii Constellation dołączył także biżuteryjny model Stars w kopercie o średnicy 27mm. Wewnątrz koperty znajdziemy mechanizm 8521.Na temat Seamastera Aqa Terra GMT opartym o werk 8605/8615 pisano już jakiś czas temu, więc jego prezentacja nie była zaskoczeniem.Zaprezentowany w zeszłym roku mechanizm chronografu 9300/9301 dołączył do linii De Ville w modelu De Ville Chronograph Co-Axial. Koperta o średnicy 42mm będzie mogła być wykonana ze stali lub złota, natomiast tarcza dostępna będzie w kolorze niebieskim lub srebrnym.

Nowości pojawiły się także w sferze wykorzystywanych materiałów. Modele Planet Ocean w kopertach wykonanych ze złota otrzymają nowe ceramiczne pierścienie stworzone z wykorzystaniem nowej technologii Ceragold, która podobnie jak Liquidmetal została oparta o tlenek cyrkonu. Nowe pierścienie mają być znacznie bardziej odporne na zarysowania.

W linii Speedmaster doczekaliśmy się nowej wersji modelu Racing, który został oparty o kaliber 3330 i kopertę o średnicy 40mm. Tarcza, jak również elementy na niej zawarte mają być dostępne w wielu kolorach nawiązujących do związków Omegi z wyścigami samochodowymi. Model ten dostępny będzie na stalowej bransolecie lub gumowym pasku.

W tym roku mija 50 lat od misji Mercury Atlas 8 podczas której Wally Schirra po raz pierwszy w historii zabrał zegarek firmy Omega w kosmos (był to oczywiście Speedmaster). Z tej okazji przygotowano specjalny model Speedmastera, na którego deklu zamieszczono napisy: "THE FIRST OMEGA IN SPACE" oraz "OCTOBER 3, 1962" (kiedy to misja miała miejsce). Zegarek będzie napędzany przez mechanizm 1861 oraz będzie zaopatrzony w szafirowe szkło oraz kopertę o średnicy 39,7mm. Edycja ta nie będzie limitowana, ale numerowana (numer konkretnego modelu będzie umieszczany na deklu).Jednak największą nowością tegorocznych targów jest model Spacemaster Z-33. Jak sama nazwa wskazuje ma to być duchowy spadkobierca modeli Flightmaster oraz X-33. Z tym pierwszym łączy go charakterystyczna koperta (której opatentowanie przeszło rok temu budziło spekulacje o wskrzeszeniu Flightmastera w linii muzealnej), natomiast z X-33 nowy model łączy mnogość funkcji kwarcowego mechanizmu 5666 (które dodatkowo mogą być zapisywane w specjalnym logu). Szafirowe szkło pokryte powłoką przeciwodblaskową oraz specjalna technologia dopasowująca jasność świecenia cyfr na wyświetlaczu do panujących warunków. Do produkcji koperty wykorzystano stop tytanu (Grade 5 dla koperty i widocznych elementów zapięcia oraz Grade 2 dla ruchomych elementów zapięcia). Wskazówki są szkieletowe aby ułatwić odczytywanie wskazań wyświetlaczy (dodatkowo naciśnięcie przycisku umieszczonego na godzinie ósmej, przesuwa wskazówki na pozycję godziny dziewiątej i trzeciej by całkowicie nie zasłaniały wyświetlaczy). Zegarek dostępny będzie na pasku gumowym lub skórzanym.


Jeszcze o nowym Bondzie i teaser przed Bazyleą

04.03.2012r.

Omega zaprezentowała więcej materiałów związanych z limitowanym modelem Seamastera wyprodukowanym z okazji 50 rocznicy kinowego debiutu filmu o Jamesie Bondzie.W butiku Omegi zlokalizowanym w Stratford Westfield Mall otwarto także wystawę związaną z filmami o 007, na której zgromadzono kilka gadżetów z tych obrazów (choć wzmianek o Roleksach czy Seiko brak).Pojawił się także krótki teaser mający dać przedsmak tego co zobaczymy na targach w Bazylei.Jak widać kolekcja poszerzy się jak zwykle zarówno o modele eleganckie jak i zegarki o charakterze bardziej sportowym (zapewne wykorzystujące werki 9300). Można też spodziewać się nowych materiałów wykorzystanych do produkcji kopert.
Kolejne filmy z Omegami

21.02.2012r.

Do listy filmów, w których zobaczyć można zegarki Omegi dopisałem cztery nowe tytuły.
Pierwszym z nich jest Dziewczyna z tatuażem, w którym to obrazie Daniel Craig wcielający się w postać Mikaela Blomkvista nosi Seamastera Aqua Terra na czarnym skórzanym pasku.Inny ambasador marki - George Clooney w filmie Spadkobiercy grający postać Matta Kinga nosi złotą Omegę De Ville Prestige Small Seconds.Omegę zobaczymy także na ręku Ewana McGregora w filmie Sen Kasandry (dokładnie są to dwa modele: Railmaster oraz Seamaster Chronograph)

Ostatnim filmem jest So Close, w którym Seung Song nosi Speedmastera Broad Arrow.

Informacje z 2011 roku zostały przeniesione do archiwum.
Rocznicowy Bond i recenzja Speedmastera

30.01.2012r.

W 1962 roku na ekranach kin ukazał się film Doktor No. Od tamtego czasu nadgarstek Jamesa Bonda zajmowało kilka zegarków, jednak od części Golden Eye są to produkty Omegi. Z okazji 50 rocznicy debiutu filmu o przygodach 007 firma z Biel postanowiła stworzyć limitowaną edycję modelu 300m Diver Chronometer.Aby podkreślić wyjątkowość tego modelu firma zdecydowała się na wiele charakterystycznych elementów. Po pierwsze na ceramicznym obrotowym pierścieniu czerwoną czcionka podkreślono liczbę 50 (nawiązującą do rocznicy filmowego debiutu), a na tarczy zegarka umieszczono loga 007. Wahnik przyozdobiono natomiast wizerunkiem naboju, który oglądać można pod przeszklonym deklem, w który wkomponowano, znany z filmów z Bondem, motyw gwintowanego wnętrza lufy. Sam werk również zyskał wyjątkowe oznaczenie - 2507 (choć poza wahnikiem nie należy się w nim spodziewać innych nowości w stosunku do standardowego 2500).Dostępne będą dwie wersje o średnicach 41 mm oraz 36.25 mm. Ta druga wyróżniać będzie się dodatkowo diamentem umieszczonym w miejscu indeksu na godzinie siódmej. Jak przystało na Omegę limitacje są spore i wynoszą 11 007 oraz 3 007 egzemplarzy (odpowiednio dla wersji 41 mm i 36.25 mm).Na portalu chronos24.pl przeczytać można recenzję nowego Speedmastera opartego o kaliber 9300 autorstwa Łukasza Doskocza. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj.


Seamaster Aqua Terra GMT

14.01.2012r.

Powoli zaczynają pojawiać się informacje na temat nowości jakie zaprezentuje Omega na tegorocznych targach w Bazylei. Pierwszą z nich ma być Seamaster Aqua Terra z funkcją GMT. Zegarek zostanie oparty o mechanizm 8605/8615 (w zależności od materiału z jakiego wykonana będzie koperta), który jest kolejną ewolucją kalibru 8500.

Nowy model zachowa znaną z nowej linii AT tarczę wzorowaną na drewnie tekowym oraz charakterystyczne wskazówki.


Informacje zaległe

07.01.2012r.

Jak widać strona nie była aktualizowana od dłuższego czasu, dlatego teraz chciałem nadrobić nieco te zaległości.

Po pierwsze uruchomiono nową stronę poświęconą muzeum Omegi, z której możemy dowiedzieć się wiele o historii marki.Pojawił się także krótki klip podsumowujący najważniejsze nowości Omegi minionego roku:


Łukasz (SphinX) przesłał mi link do relacji z prezentacji nowej Omegi Seamaster Planet Ocean Chrono, która miała miejsce w Kuala Lumpur.Omega wprowadziła oficjalnie do kolekcji model Seamaster Diver Co-Axial 300M z nowym ceramicznym pierścieniem. Pozostałe parametry zegarka pozostały bez zmian.Poszerzyła się także lista filmów w których można zobaczyć zegarki producenta z Biel. Są to:
  • Ryzykanci, w którym Jean Claude VanDamme nosi specyficzny model Omegi


  • Serial Świry, w którym James Roday wcielający się w postać Shawna Spencera nosi model Planet Ocean


  • Lot 93 w którym LeRoy Homer grany przez Garego Commocka nosi model Seamaster Diver 300mW nowym numerze kwartalnika Chronos przeczytać można test Omegi Speedmaster opartej o werk 9300.

Dodałem także kilka nowych tapet do działu pobierania.Ruszyło także nowe forum zajmujące się tematyką zegarkową. Znaleźć je można pod adresem www.pasjonaciczasu.pl.

EDIT
Dodałem także kilka nowych galerii, w których znaleźć można zegarki zarówno nowe jak i te z kategorii vintage.