Nowa książka

30.12.2009r.

Do spisu literatury dodałem nową książkę: Omega PloProf Omega Seamaster 'Plongeur Professionel' 600 autorstwa Jona Wallisa.


Minął rok

26.12.2009r.

Dzisiaj mija równo rok od momentu kiedy wystartował strona www.omegamania.pl. Nie informowałbym o tym gdyby nie chęć podziękowania wszystkim, którzy pomogli mi w tym czasie (zarówno przekazując mi nowe materiały, jak i szukając błędów i nieścisłości w tych już opublikowanych). Z okazji rocznicy przygotowałem kilka nowości. Po pierwsze w artykule o historii współpracy Omegi z NASA dodałem kilka nowych szczegółów oraz nowe zdjęcia (podobnie ma się sprawa z artykułem o wytrzymałości Speedmastera). W dziale z werkami umieściłem opis chronografów z rodziny 33xx. Na koniec przygotowałem historię bardzo szczególnego mechanizmu jakim był Megasonic. Zapraszam do czytania.


Nowe reklamy

17.12.2009r.

Do działu z ciekawostkami dodałem dwadzieścia nowych plakatów reklamowych oraz trzy nowe reklamy telewizyjne związane ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Zapraszam do oglądania.


Nowy model w kolekcji muzealnej i plakaty przed Olimpiadą

14.12.2009r.

Omega ogłosiła właśnie dodanie do swojej kolekcji muzealnej nowego modelu - Milestone 1941. Jest to już dziewiąty zegarek w tej kolekcji, która ma łączyć historyczne osiagniecia firmy z nowoczesną technologią. Nowy model jest chronografem wzorowanym na modelu CK 2080, którego produkcja ruszyła w 1938 roku (jednak konkretny zegarek, na którym wzorowany jest nowy model pochodzi z 1941 roku). Czasomierze te były (a przynajmniej tak informuje nas Omega) często wybierane przez wysokich rangą oficerów wojskowych. Nowy model pracuje na mechanizmie 3203 z wychwytem współosiowym i ręcznym naciągiem. Jego koperta została wykonana z białego złota. Na tarczy znajdziemy totalizatory umozliwiające pomiar czasu do 30 minut. Wskazówki pokryto Super-LumiNovą dla ułatwienia odczytu wskazań w ciemności. Milestone 1941 jest limitowany do 1941 sztuk.

Z okazji zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Omega postanowiła stworzyć plakaty, które mają uczcić to wydarzenie. Na jednym z plakatów widzimy współczesnych bobsleistów, natomiast dwa pozostałe nawiązują do znanych momentów w historii Olimpiad Zimowych (meczu hokejowego między USA a Rosją w 1980 roku, oraz tańca na lodzie w wykonaniu Jayne Torvill i Christophera Deana z 1984 roku). Plakaty można pobrać w większej rozdzielczości z działu z tapetami.


Nowy Chronos

06.12.2009r.

Przed kilkoma dniami trafił do sprzedaży nowy numer kwaltalnika Chronos. Wśród artykułów znalazł się także materiał opisujący w skrócie dzieje wyboru Speedmastera jako zegarka dla misji kosmicznych NASA. Nie jest to może tak szczegółowe opracownie jak te, na które mozna trafić w internecie, jednak sam tekst warto przeczytać.


Constellation Double Eagle "Omega Mission Hills World Cup" Co-Axial Chronograph

04.12.2009r.

Omega, będąca sponsorem tytularnym jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych (tutaj nie pozostaje mi nic innego jak wiara w informację prasową) turniejów golfowych w Mission Hills wypuściła na rynek specjalną edycję modelu Constellation. Dostępne są wersje w stali i złocie. Wewnątrz kopert tych chronografów pracują znane mechanizmy z kołem kolumnowym - kaliber 3313.


Zegarek nie chodzi bez twarzy

04.12.2009r.

W najnowszym numerze dziennika Rzeczpospolita przeczytać można artykuł o sposobach promocji zegarków poprzez wykorzystanie znanych osób jako ambasadorów marki. Wsród przykładowych producentów znalazła się także Omega. Być może, nie jest to publikacja bardzo odkrywcza, jednak warto rzucić na nią okiem.


Nowa galeria

01.12.2009r.

Do galerii dorzuciłem porcję zdjęć Omegi Seamaster Diver 300M Chronometer, należącej do Krystiana (krystekomega) z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Zapraszam do oglądania.


Walentynkowe prezenty od Omegi

27.11.2009r.

Niedawno informowałem o nowościach Omegi przygotowanych z myślą o Świętach Bożego Narodzenia. Firma trzyma wciąż rękę na pulsie i już zaprezentowała kolejne produkty, którą mają stać sie idealnymi podarkami tym razem z okazji Walentynek.
Pierwszy zegarek to damski De Ville z niebieską tarczą i pierścieniem z 42 diamentami. Czasomierz ten to kolejna wariacja na temat modelu DeVille Chronograph Chocolate. Wewnątrz koperty pracuje sprawdzony kaliber 3313 z wychwytem współosiowym.Dla panów przewidziano większą nowość - De Ville 4-Counters Co-Axial Chronograph. Zegarek ten został wyposażony w dodatkowy totalizator wskazujący pomiar stopera do siedmiu dni (poza nim dostępne są również tarcze 30 minutowa, 12 godzinna oraz mała sekunda). Ciekawe jest również umieszczenie (nieco ponad centrum tarczy) okna wskazującego aktualny dzień tygodnia. Podobnie jak model przygotowany na ostatnią Olimpiadę, nowy De Ville pracuje na werku 3888.Jako dodatek do zegarków firma przygotowała także nowe wzory swojej biżuterii nawiązującej do znanych modeli czasomierzy producenta z Biel.


Nowy zegarek w kolekcji

25.11.2009r.

Moja skromna kolekcja powiększyła się o kolejną Omegę. Jako, że jest to bardzo świeży prezent od mojego taty nie mogę póki co precyzyjnie określić jego parametrów. Przypuszczalnie jest to model pochodzący z lat pięćdziesiątych oparty o werk z rodziny 30 mm.


Nowy PloProf na ręku Anthonego LaPaglii

17.11.2009r.

Podczas jednego z ostatnich występów w telewizji, na ręku znanego aktora Anthonego LaPaglii dostrzeżono nowego Seamastera PloProf.EDIT: Do artykułu o podróbkach dodałem zdjęcie pierwszej znanej podróbki Omegi.
Nowa Aqua Terra w galerii

17.11.2009r.

Dzięki Rafałowi (Raf_fkn) z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków w galerii pojawiło się kilka fotek nowego Seamastera Aqua Terra na mechanizmie 8500. Zapraszam wszystkich do oglądania.


Nowe bloki startowe produkcji Omegi

11.11.2009r.

Czasem zapomina się o tym, że Omega poza produkcją zegarków (jak również biżuterii, galanterii skórzanej i... perfum) zajmuje się także projektowaniem i wdrażaniem przyrządów mierzących oraz wspomagających pomiar czasu podczas zawodów sportowych. Jedną z dyscyplin, w której firma ma szczególne zasługi jest pływanie. Właśnie na tym polu Omega zaprezentowała kolejne ciekawe rozwiązanie w postaci nowych bloków startowych, które zostaną wykorzystane już podczas najbliższych pływackich mistrzostw świata w Sztokholmie. Nowe urządzenia są jeszcze czulsze i pozwalają na lepsze dopasowanie do pozycji startowej pływaków.


Omegi na sławnych nadgarstkach

08.11.2009r.

Kolejne Omegi zostały dostrzeżone na nadgarstkach znanych osób. O tym że Joe Biden (Wceprezydent USA) nosi kwarcowego Seamastera Divera 300m wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, jednak teraz na jego ręku sfotografowano zegarek, który z dużą pewnoscią można uznać za Speedmastera Pro.Bruce Springsteen (nazywany również Boss'em) widziany był już z wieloma zegarkami, jednak tym razem na jego nadgarstku pojawiło sie coś intrygującego dla wielbicieli Omegi.

Prawdopodobnie jest to model Aviator czyli zegarek jaki sprzedawała Omega Niemieckiej Armii pomiędzy dwiema Wojnami Światowymi.


James Gandolfini i jego Omega

03.11.2009r.

Na nadgarstku znanego aktora Jamesa Gandolfiniego dostrzeżono kolejny zegarek. Tym razem jest to Omega Seamaster 300m (2254).


Nowości w galerii

02.11.2009r.

Uaktualniłem galerię o nowe fotografie autorstwa Mariusza Kucha oraz Dommira z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. Dodatkowo do działu z linkami trafiła strona www.gnomonika.pl zajmująca się tematyką zegarów słonecznych.


Omega na nadgarsktu Giennadija Ziuganowa

28.10.2009r.

Rosyjskie media zajęły się śledzeniem nadgarstków najbardziej prominentnych osób w swoim kraju. Wśród wielu wspaniałych czasomierzy swoje miejsce znalazła również kwarcowa Omega De Ville Prestige, którą nosi szef rosyjskich komunistów Giennadij Ziuganow.


Nowe zegarki dla pań z linii Constellation

18.10.2009r.

Omega przygotowuje się już do okresu Świąt Bożego Narodzenia i w związku z tą okazją zaprezentowała dwa zegarki dla pań. Są to modele Constellation wyposażone w skórzane paski zamiast standardowych bransolet.
Wywiad z Nicolasem Hayekem

18.10.2009r.

W dziale z ciekawostkami umieściłem linki do trzech części wywiadu z Nicolasem Hayekem, który przeprowadził Roman Młodkowski z telewizji TVN. Materiał ten rzuca nieco światła na podstawowe założenia jakimi kierował się twórca Swatch Group. Zapraszam wszystkich do obejrzenia tego wywiadu.


Omega w Obsesji?

14.10.2009r.

Krystian z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, nadesłał informację o zauważeniu kolejnej Omegi w filmie (a przynajmniej czegoś co ma przypominać Omegę, gdyż wygląd tarczy, moim zdaniem, budzi pewne wątpliwości co do autentyczności tego zegarka). Takiego białego Speedmastera można zobaczyć w thrillerze Obsesja.


Top Class Chronos 2010

12.10.2009r.

W sprzedaży dostępny jest nowy numer katalogu Top Class Chronos, w którym możemy przeczytać informacje dotyczące najnowszych premierach zegarkowych (w tym i o nowych modelach Omegi). Nie znajdziemy tu co prawda niczego o czym nie poinformowano by wcześniej w internecie, jednak zawsze warto zerknąć.


Co się stanie z chorzowską Omegą?

08.10.2009r.

W katowickim wydaniu Gazety Wyborczej można przeczytać krótki artykuł o przyszłości chorzowskiej Omegi, czyli zegara znajdującego się na stadionie Ruchu Chorzów i stanowiącym od wielu lat jeden z jego symboli. Cały artykuł dołączyłem do wcześniejszego tekstu o tym zegarze, który można przeczytać tutaj.


Omega Planet Ocean "Liquidmetal"

03.10.2009r.

Już niedługo na rynku ma pojawić się specjalna, limitowana edycja Planet Ocean. Limitacja została ustalona na poziomie 1948 sztuk (co związane jest z rokiem, w którym został zaprezentowany pierwszy Seamaster). Elementem odróżniającym tę wersję od standardowej Planet Ocean ma być specjalny obrotowy pierścień wykonany z materiału nawanego przez Omegę "Liquidmetal" (na razie wiadomo, że ma być to specyficzna mieszanka ceramiki oraz tytanu, miedzi i niklu z dodatkiem tlenku cyrkonu). Liquidmetal ma być niezwykle odporny na uszkodzenia, a także prezentować się znacznie lepiej niż dotychczasowe pierścienie w zegarkach do nurkowania.


Wyniki akcji ONLY WATCH 2009

03.10.2009r.

Pod koniec czerwca informowałem o zbliżającej się aukcji "Only Watch", na którą wielu producentów zegarków (w tym i Omega) przeznaczyło unikatowe modele swoich zegarków. 24 września odbył się finał aukcji podczas którego zlicytowano wszystkie 34 czasomierze za łączna sumę 2.285.500 Euro. Aby poznać dokładne wyniki zapraszam wszystkich do zapoznania się z artykułem na portalu Chronos24.pl


Sporo o Omedze w Armband Uhren

02.10.2009r.

Wcześniej wydarzenie to umknęło mej uwadze, więc dopiero teraz nadrabiam zaległości w tym temacie. Ostatni numer niemieckiego czasopisma Armband Uhren został w sporej części poświęcony firmie z Biel. Na ponad czterdziestu stronach opisano najważniejsze wydarzenia z historii Omegii jak również najciekawsze modele tego producenta. Przeczytać można także tekst o Georgeu Danielsie oraz raport z samej fabryki (głównie w kontekście wychwytu Co-Axial). Czasopismo to jest stosunkowo łatwo dostępne w naszym kraju (np. w salonach Empik), więc zachęcam wszystkich do zapoznania się z nim.


Omega na Olimpiadach co najmniej do 2020 roku

27.09.2009r.

25 września w Muzeum Olimpijskim w Lozannie przewodniczący MKOL Jacques Rogge podpisał z przedstawicielami Omegi przedłużenie umowy o partnerstwie w pomiarach czasu podczas Igrzysk Olimpijskich aż do 2020 roku.


COSC za rok 2008

25.09.2009r.

Dodałem do strony dane na temat certyfikacji COSC za rok 2008. Ogólnie należy zauważyć, że liczba certyfikowanych zegarków ponownie wzrosła (o 8,6%) oraz, że w czołówce firm wysyłających swoje werki do certyfikacji nie zanotowano większych zmian (wielka trójka: Rolex, Omega i Breitling pozostaje wciąż daleko przed konkurencją). Zapraszam wszystkich do zapoznania się z lektury.


Nowe reklamy w ciekawostkach

24.09.2009r.

Do działu z reklamami dodałem kilka nowych spotów telewizyjnych jak również klika starszych oraz jedną współczesną reklamę z gazet. Obejrzeć je można tutaj.


Recenzja Omegi Planet Ocean

23.09.2009r.

Na portalu Chronos24.pl pojawiła się właśnie recenzja Omegi Seamaster Planet Ocean autorstwa Łukasza Doskocza. Zapraszam wszystkich do lektury.


Wyprawa do Muzeum Omegi

22.09.2009r.

W serwisie Time Zone użytkownik Sunny Rainbow zamieścił fotorelację ze swojej wizyty w Muzeum Omegi. Zapraszam wszytkich do zapoznania się z nią.


Omega na wystawie Sztuka Lunarna

18.09.2009r.

Mniej więcej miesiąc temu informowałem o zbliżającej się wystawie, przy okazji której swoje wystąpienie, z okazji 40 rocznicy lądowania na Księżycu, miał mieć szef Swatch Group Polska Stanley Bark. Oto co o wystąpieniu, które miało miejsce w minioną środę oraz towarzyszącej mu wystawie ma do powiedzenia Dariusz Chlastawa z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków:

Jak zapowiadaliśmy w środę o 17stej w Galerii InfoQltura przy okazji wystawy "Sztuka Lunarna" , która obejmuje m.in. ciekawe obrazy socrealizmu pokazujące paradoksy i śmiesności tego okresu , oraz wiele innych esponatów -zachęcam do obejrzenia ( Pl.Konstutucji 4) , odbyła się bardzo ciekawa prezentacja Pana Stanleya Barka ( Dyrektor Swatch Group) pokazująca udział Omegi ( słynny i kultowy Speedmaster ) w zdobywaniu kosmosu i amerykańskiej ekspedycji na księżyc. Oprócz obejrzenia najnowszych modeli Speedy'ego łącznie z mocno limitowanym modelem z platyny ( cena ok 280k pln !!) można obejrzeć rownież te "zwykłe" , które są na stałej ekspozycji.

Natomiast najciekawszym wg mnie elementem była bardzo fajna prezentacja Stanleya , w której wykorzystał zarówno krótkie filmy z 1969 roku jak również wywiady z żyjącymi astronautami ( m.in. z ubiegłorocznych targów z Bazylei) . Dowiedziałem się tam m.in. bardzo dla mnie nowej i nieznanej rzeczy , otóż wybór zegarków do misji kosmicznej odbył się zupełnie w tajemnicy i w całkowitej sprzecznosci z tym co działoby się teraz . Otóż pracownik NASA zupełnie incognito poszedł do sklepu z zegarkami i kupił po prostu kilkanąscie egzemplarzy do testów nie informując sprzedawcy po co i do czego będą służyły. Następnie poddane morderczym testom zegarki różnych marek ( Rolex też tam był !) nie wytrzymywały kolejnych prób np na wysoką i niską temperaturę ,zmiany ciśnień itd. W ostatnim etapie został Speedy. Nabrałem zupełnie innego spojrzenia na ten zegarek.
Drobne aktualizacje

06.09.2009r.

Voli z Klubu Miłosników Zegarów i Zegarków trafił na bardzo ciekawą stronę ze schematami budowy większości werków Omegi. Dodatkowo na stronie tej znaleźć można dokumentacje do bransolet producenta z Biel. Natomiast dzięki spostrzegawczości tomtime do działu ze znanymi ludźmi noszącymi Omegi mogłem dopisać Agnieszkę Szulim.


Pachnieć jak... Omega?

22.08.2009r.

Nie jestem zwolennikiem wypuszczania przez firmy zegarkowe produktów z innych dziedzin sygnowanych własną marką (nie mówię tu oczywiście o gadżetach w stylu koszulek). Niestety Omega należy do tej grupy, której takie praktyki nie rażą i niedawno do swojej kolekcji biżuterii (to da się zrozumieć) i wyrobów skórzanych, dołączyła jeszcze perfumy pod nazwą Aqua Terra. Nowy zapach ma być idealny dla każdego aktywnego, a zarazem eleganckiego mężczyzny.


Bond i sielskie klimaty

16.08.2009r.

Krystian przesłał mi kilkanaście nowych zdjęć swojego Seamastera 300m w bardzo przyjemnym, sielskim klimacie, które dorzuciłem do jego galerii. Zapraszam wszystkich do oglądania (dodatkowo dwie fotki wrzuciłem w pełnej rozdzielczości do działu z tapetami).


Wojciech Kilar też nosi Omegę

09.08.2009r.

Dzięki spostrzegawczości marcomartina z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków do listy ludzi noszących prywatnie zegarki Omegi mogłem dopisać naszego wybitnego kompozytora - Wojciecha Kilara.


Nowy ambasador marki, nowy model i zdjęcia z wystawy

06.08.2009r.

Omega wzbogaciła swoją ofertę o nowy zegarek. Jest to Planet Ocean Chrono w wersji damskiej. W odróżnieniu od wersji męskiej średnica nowego zegarka to 37.50 mm. Pozostałe parametry pozostały bez zmian: koperta jest wodoszczelna do 600m a wewnątrz pracuje mechanizm 3313 z wychwytem współosiowym.Do grona ambasadorów marki dołaczył kolejny utytułowany pływak - Massimiliano Rosolino. Więcej na jego temat można przeczytać w dziale z ambasadorami.

Na forum Time Zone zamieszczono kilkanaście zdjęć z berlińskiej wystawy zorganizowanej w centrum KaDeWe z okazji czterdziestej rocznicy lądowania na Księżycu. Można je obejrzeć tutaj.
Wystawa "Ziemianie na Księżycu"

05.08.2009r.

Niedawno w serwisie Chronos24.pl można było przeczytać o wystawie z okazji 40 rocznicy lądowania misji Apollo 11 na Księżycu. Dla wszystkich, którym wyprawa do Berlina nie była na rękę mam dobrą wiadomość - wystawa powiązana z tą rocznicą zostanie zorganizowana również w naszym kraju. Oto wiadomość jaką przekazał wczoraj Dariusz Chlastawa z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków:

Szanowni Klubowicze


Od 5 wrzesnia 2009 do 27 września 2009 w Warszawie będzie czynna wystawa sztuki "Ziemianie na Księżycu" ( w 40 rocznicę misji Apollo 11).
Miejsce - Plac Konstytucji 4 galeria sztuki InfoQltura , godziny otwarcia od 8 do 20 a weekendy od 10- do 16.

Do dzieł sztuki zostały również dodane 2 zegarki Omegi Moon Watch a grupa SWATCH wspołpracuje z organizatorami.

Pan Stanley Bark, dyrektor Swatch Group będzie miał spotkanie z publicznością i odpowiadał na pytania w dniu 16.9.2009 o godz. 17.00.

serdecznie zapraszam w imieniu Organizatorów.
Aktualizacja działu z plikami

02.08.2009r.

Do działu z plikami dorzuciłem dwie nowe tapety ze Speedmasterem Apollo 11. Pobrać można także nowy gadżet dla systemu Windows Vista (zegarek w stylu Omegi Constellation). Dzięki uwadze mickeya z KMZiZ do spisu filmów, w których zobaczyć można Omegi dołączył Sun cheung sau/Sniper.
Kilka nowości

24.07.2009r.

Kilka działów na stronie zostało zaktualizowanych. Dodałem jedną nową, znaną osobę noszącą Omegę (Gordon Ramsay) oraz jednego ambasadora marki (Buzz Aldrin). W galerii znaleźć można kilka zdjęć Seamastera, który jest własnością Krystiana. W serwisie chronos24.pl przeczytać można informację o wystawie zorganizowanej z okazji 40 rocznicy lądowania na Księżycu. Zapraszam do lektury.
Chronos24.pl

19.07.2009r.

W mijającym tygodniu ruszył nowy serwis o zegarkach znajdujący się pod adresem www.chronos24.pl. Poza aktualnościami znajdziemy tam również nieco informacji o najbardziej znanych firmach zegarkowych (w tym i o Omedze). Zespół redakcyjny składa się między innymi z kilku osób znanych z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.
Nieco o Omedze w nowym Chronosie

08.07.2009r.

W zeszłym tygodniu trafił do sklepów nowy numer kwartalnika Chronos. Poza sporym opóźnieniem w wydaniu, w oczy rzuca się również niewielka ilość stron, a tym samym zegarkowych artykułów. Mimo to wewnątrz natrafić możemy na dwa teksty które, powinny zainteresować fanów Omegi. Pierwszym z nich jest spory artykuł opisujący działanie serwisu Swatch Group Polska, czyli miejsca, do którego trafia do przeglądu lub naprawy wiele naszych zegarków. Drugim tekstem jest krótka notatka na temat wystawy Omegi zorganizowanej 12 maja w warszawskim hotelu Meridien z okazji 40 rocznicy lądowania misji Apollo 11 na Księżycu. Wśród wystawionych zegarków poza limitowanym Speedmasterem z tegorocznej kolekcji zobaczyć można było kilka historycznych modeli z Muzeum Omegi.


Omega w serwisie Facebook

28.06.2009r.

Producenci starają się odnajdywać coraz to nowe drogi dotarcia do klientów. Omega postanowiła właśnie otworzyć swoje konto w znany serwisie społecznościowym Facebook. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia profilu pod tym adresem
Only Watch 09

28.06.2009r.

Po raz kolejny została zorganizowana aukcja charytatywna Only Watch pod patronatem domu aukcyjnego Patrizzi & Co (wcześniej patronował jej dom aukcyjny Antiquorum). Na aukcji znani producenci zegarków prezentują wyjątkowe (wyprodukowane w zaledwie jednej sztuce) modele swoich czasomierzy. Zysk ze sprzedaży tych kolekcjonerskich rarytasów zostanie przeznaczony na badania nad zwalczaniem dystrofii mięsni. Wśród firm przekazujących swoje zegarki, nie zabrakło także Omegi. Producent z Biel przeznaczył na ten szczytny cel wyjątkowy egzemplarz modelu PloProf 1200m. Jego koperta została wykonana (ręcznie) ze szczotkowanego złota. Złote są również indeksy oraz wskazówki. Obrotowy pierścień został ukryty pod szafirową powłoką, a także pokryty Super-LumiNovą. Pasek został wykonany z naturalnego białego kauczuku. Wewnątrz koperty pracuje mechanizm 8501 z 60 godzinną rezerwą chodu. Podobnie jak wersja standardowa, zegarek wystawiony na aukcję jest wodoszczelny do 1200m (choć mało prawdopodobnym jest by kiedykolwiek zobaczył wodę w jakiejkolwiek postaci).Więcej informacji na temat tego, jak i pozostałych wystawionych na aukcję zegarków można znaleźć na oficjalnej stronie.
Pierwsza Constellation w mojej kolekcji

28.06.2009r.

Dzisiaj odrobinę prywaty (choć w temacie, więc usprawiedliwionej). W tym tygodniu udało mi się nabyć pierwszą Constellation w mojej skromnej kolekcji, a zarazem pierwszy zegarek z certyfikatem chronometru. Model ten pracuje na mechanizmie kamertonowym i pochodzi z pierwszej połowy lat siedemdziesiatych (co również podkreśla charakterystyczny wygląd zegarka).


Kilka nowych zdjęć

23.06.2009r.

Galeria zdjęć Speedmastera autorstwa kt88 została zaktualizowana o kilka dodatkowych fotek, które podobnie jak poprzednie prezentują się wyśmienicie. Zapraszam wszystkich do oglądania.
Wywiad z Georgem Danielsem

14.06.2009r.

Do działu z ciekawostkami dodałem tłumaczenie wywiadu z Georgem Danielsem, jaki przeprowadzono z okazji dziesieciolecia wykorzystywania przez Omegę wychwytu współosiowego jego autorstwa.
Jeremy Clarkson o swoich upodobaniach zegarkowych

31.05.2009r.

W dziale z ciekawostkami zamieściłem tłumaczenie fragmentu artykułu z serwisu Times Online, którego autorem jest Jeremy Clarkson. Fragment ten tyczy się podejścia Clarksona do zegarków, a głównie do Omegi. Zapraszam do lektury.
Aktualizacje

22.05.2009r.

W galerii pojawiły się nowe zdjęcia Omegi Constellation z tarczą Pie Pan autorsztwa zbyszke z KMZiZ. Dzięki Krystianowi został zaktualizowany także dział z tapetami.
Zdjęcia Omeg z Bazylei

10.05.2009r.

Tegoroczne Targi w Bazylei dla wielu okazały się sporym rozczarowaniem. Również Omega zaprezentowała mniej nowości w stosunku do oczekiwań fanów. Niemniej ekspozycja na Targach była warta oglądnięcia. Dla wszystkich, którzy nie mogli być na miejscu Dariusz Chlastawa z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków przygotował fotorelację z tej imprezy. Fragment poświęcony Omedze został zamieszczony również w mojej galerii.
Galeria ponownie zaktualizowana

14.04.2009r.

Ponownie galeria doczekala się aktualizacji. Dodałem do niej całkiem nowe zdjęcia Omegi Seamaster Cosmic, których autorem jest tomirek. Powiększył się także (o dwie fotki) zbiór zdjęć Seedmastera autorstwa Sqla.
Nowości w galerii

10.04.2009r.

Do galerii wrzuciłem trzy zestawy nowych fotek, których autorami są sszwedo, Sql oraz STARUSZEK z KMZiZ.
Broad Arrow w galerii

07.04.2009r.

Cytochrom z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków jest autorem bardzo klimatycznych fotek Speedmastera Broad Arrow, które właśnie wrzuciłem do galerii.
Wielkie tapetowanie

06.04.2009r.

Jako, że wiosna w pełni postanowiłem zaktualizować dział z tapetami. Od dzisiaj znajdziecie w nim zatem aż 35 nowych zdjęć, które mogą przyozdobić Wasze pulpity. Zapraszam do ściągania.
Press kit z Bazylei

05.04.2009r.

Do działu z plikami do pobrania dodałem press kit z tegorocznych targów w Bazylei. Na kilkudziesięciu stronach można przeczytać o nowym Speedmasterze, Seamasterze PloProf oraz nowościach w linii Constellation.
Nowe fotki w galerii

01.04.2009r.

Do galerii dodałem nowe fotki Speedmastera Professional, których autorem jest KURNAJANEK z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

UPDATE: Dodałem do galerii jeszcze kilka zdjęć, tym razem Omegi opartej o werk z rodziny 30mm.
Nowe modele z Bazylei

30.03.2009r.

Poza najgłośniej zapowiadanymi premierami na targach w Bazylei zaprezentowano także zegarki, o których powstaniu nie rozpisywano się aż tak szczegółowo. Oto kilka z nich:

Nowa Aqua Terra z rocznym kalendarzem (oparta o kaliber 8611 zaprezentowany rok wcześniej w modelu Hour Vision).Aqua Terra Chrono


Aqua Terra Chrono GMT


Wszystkie odmiany nowego PloProfa


Sporo zdjęć nowych modeli zaprezentował także serwis www.horomundi.com.

Limitowany Speedmaster Apollo 11 "40th Anniversary" (wersja stalowa). Uwagę zwraca zwłaszcza nowy dekiel (ciekawe czy jest to tylko odosobniony wyjątek od pozostałych, malowanych dekli w tych modelach).
Speedmaster Apollo 11 "40th Anniversary" (wersja w platynie i złocie, limitowana do zaledwie 69 sztuk)
Speedmaster Split Seconds (wersja w platynie limitowana do 157 sztuk)


Przezentowane już powyżej dwie nowości z linii Aqua Terra.Swatch Group a światowy kryzys finansowy (wywiad)

26.03.2009r.

Do działu z ciekawostkami dodałem wywiad z Nickiem Haykiem (szefem Swatch Group), który ukazał się w portalu money.pl. Hayek wypowiada się w nim na temat sytuacji Swatch Group w dobie światowego kryzysu finansowego.
Nowy PloProf ujawniony!

26.03.2009r.

No i zaczęło się! Omega zaprezentowała na targach w Bazylei nową wersję swojego klasyka sprzed lat czyli ProProf. Pierwsze co rzuca się w oczy w nowym zegarku to zmieniony przycisk odblokowujący pierścień (z czerwonego w oryginale stał się teraz pomarańczowy - podobny do tych jakie występują w chronografie Planet Ocean). Zegarek ma teraz dwukrotnie większą wodoszczelność (1200m) i wydaje się znacznie masywniejszy (mimo, że pierwowzór też do małych nie należał). Obrotowy pierścień jest teraz nieco wyższy i został wykonany ze sztucznego szafiru co ma zwiększyć jego trwałość (pierwotnie był on wykonany z plastiku co powodowało, że znacznie szybciej się zużywał). Oznaczenia pierścienia zostały wypełnione Super Luminovą. Znacznej poprawie uległ także system zabezpieczający koronkę (jest on obecnie znacznie pełniejszy, a także ruchomy, co ułatwia dostęp do koronki). Okno daty zostało przeniesione z godziny 3 na 4:30 co ma ułatwiać jej odczyt. Zegarek jest napędzany przez znany kaliber in-house 8500. Zegarek dostępny będzie w wersji na pomarańczowej lub czarnej gumie jak również na bransolecie mesh. Cena powinna wynosić 8400 franków (wersja na bransolecie będzie o 200 franków droższa).

James Dowling z Time Zone zaprezentował także kilka fotek na żywo nowego Seamastera oraz limitowanego Speedmastera.

UPDATE: Część zdjęć w wysokiej rozdzielczości trafiła do działu z tapetami.
Co przyniesie Bazylea?

24.03.2009r.

Już za dwa dni (26 marca) rozpoczną się coroczne targi zegarkowe w Bazylei. Nie zabraknie na nich firm wchodzących w skład grupy Swatch, w tym również Omegi. Niedawno firma ujawniła pierwszą z nowości jaką ma zamiar zaprezentować na targach - Omegę Speedmaster Apollo 11 "40th Anniversary" (wydaną z okazji 40 rocznicy lądowania misji Apollo 11 na Księżycu). Jak informuje producent, w Bazylei będziemy mogli zobaczyć także odnowione oblicze linii Constellation oraz prawdziwego rodzynka w postaci nowej wersji modelu PloProf z wodoszczelnością do 1200 metrów (czyli największą w historii producenta z Biel). Ten rok to także dziesięciolecie wychwytu Co-Axial w mechanizmach Omegi i należy się spodziewać prezentacji nowych rozwiązań z nim związanych.


Aktualizacja galerii

24.03.2009r.

Do galerii dodałem nowe zdjęcia Omegi Geneve, opartej o kaliber 601, autorstwa Arczibalbosa z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.
Daniel Craig i Omega

23.03.2009r.

Dzisiaj wiadomość z pogranicza plotki. Jak wiadomo Daniel Craig w przeciwieństwie do Piercea Brosnana nie został oficjalnym ambasadorem Omegi (jest nim tylko postać Jamesa Bonda, w którą aktor się wciela). W normalnym życiu na jego ręku widziano różne zegarki (między innymi Rolexa). Czy zrobione niedawno (17 marca) zdjęcia świadczą o tym, że Daniel również poza ekranem nosi Omegę? Na potwierdzenie tej wiadomości przyjdzie nam jeszcze poczekać.Za przesłanie namiarów na zdjęcia dziękuję ripowi.
Kilka nowości

21.03.2009r.

Wiosna za pasem więc przyszedł czas aktualizacji. Po pierwsze do działu z ciekawymi modelami dodałem opisy dwóch zegarków (Seamastera Chrono-Quartza oraz modelu rocznicowego 1894). Do działu z ludźmi noszącymi Omegi zawitał Michał Figurski. Dzięki Krystianowi również dział tapet powiększył się o kilka pozycji.
Jak donosi murderotic z forum KMZiZ w tym roku poza limitowaną wersją Speedmastera Apollo 11 w stali pojawi się również znacznie bardziej limitowana (69 sztuk) wersja w platynie ze złotym logiem na tarczy (cena sugerowana 275 tysięcy złotych).
Od 16 marca oficjalna strona Omegi jest również dostępna w języku niemieckim.
Nowa akcja reklamowa i nowe tapety

27.02.2009r.

Wiosna coraz bliżej, więc Omega przygotowała już swoją nową kapanię reklamową na ten okres. Promowany zegarek to nowa Aqua Terra na werkach z rodziny 85xx, którą reklamuje George Clooney (choć gdy przyglądniemy się uważnie zdjęciu poniżej widać, że na ręku Georgea znajduje się Speedmaster Pro). Do działu z tapetami dodałem kilka fotek mechanizmów w wysokiej rozdzielczości, które mogą przyozdobić pulpit.


Omega w filmie zauważona

23.02.2009r.

Dzięki Krystianowi spis filmów, w których występują Omegi powiększył się o obraz "Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi".
Aktualizacja w galerii

22.02.2009r.

Planet Ocean to najczęściej fotografowany zegarek w galerii. Od dzisiaj rodzina ta jest jeszcze większa za sprawą zdjęć kulfona i jego czarno-białej PO.
Nowe tapety

19.02.2009r.

Do działu z plikami do pobrania dodałem kilka nowych tapet nadesłanych przez Krystiana. Niektóre pochodzą ze strony repgeek.com. Zachęcam wszystkich do pobierania i testowania na pulpitach.
Seamaster Diver 300m "Vancouver 2010"

11.02.2009r.

Co prawda Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver będą miały miejsce dopiero w 2010 roku, jednak Omega postanowiła już teraz zaprezentować zegarek jaki wyda z okazji tej imprezy. Czerwono biały Seamaster Diver 300m nawiązujący do kolorów kanadyjskiej flagi będzie dostępny w dwóch rozmiarach 41mm oraz 36.25mm (każda po 2010 sztuk). Dodatkowo, rodowane wskazówki mają symbolizować dyscypliny związane z lodem i śniegiem. Zastosowany werk to sprawdzona konstrukcja 2500C.
Nieco o planach Omegi

09.02.2009r.

Według doniesień z serwisu Time Zone, Omega po stworzeniu wersji kalibru 85xx z rocznym kalendarzem oraz mniejszej wersji przeznaczonej dla zegarków damskich, pracuje obecnie nad następującymi komplikacjami:

  • Duża data
  • Dzień-data
  • Rezerwa chodu/mała sekunda
  • GMT
  • Chronograf

Zwłaszcza ten ostatni punkt budzi zainteresowanie wielu fanów marki. Firma stara się aby mechanizm stopera został zaprezentowany najpóźniej w 2010 roku przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver.

Jeśli mowa o kalibrze 85xx to należy wspomnieć, że do sklepów zaczynają już trafiać nowe modele Seamastera Aqua Terra wyposażone w nowe mechanizmy. Pod spodem kilka fotek przedstawiających ten czasomierz.


Kolejna aktualizacja

08.02.2009r.

Na stronie pojawiło się kilka nowych elementów. Po pierwsze dodałem nową galerię ze zdjęciami Omegi De Ville Hour Vision autorstwa Klaudiusza. Do działu z osobami noszącymi Omegi dołączym Joe Biden (obecny wiceprezydent USA). W dziale z oznaczeniami umieściłem tabelę wodoszczelności Omegi.
Aktualizacja działu filmowego

03.02.2009r.

W dziale z filmami, w których występują Omegi zamieściłem numery referencyjne Seamasterów, które pojawiały się w kolejnych Bondach. Dzięki Klaudiuszowi do grupy nosicieli Omeg dołączył także Louis Armstrong.
To już dziesięć lat...

01.02.2009r.

W tym roku mija dziesięć lat od czasu kiedy Omega po raz pierwszy zaprezentowała swój zegarek z wychwytem współosiowym.Wynalazek Georga Danielsa ma znacząco wpływać na żywotność mechanizmu poprzez redukcję tarcia (choć na jednoznaczną ocenę jego przydatności przyjdzie nam jeszcze poczekać wiele lat). To rozwiązanie stało się początkiem drogi Omegi do ponownego rozpoczęcia produkcji własnych mechanizmów (firma zaczęła wykorzystywać mechanizmy ETA w połowie lat osiemdziesiątych).W roku 2005 zaprezentowano zaprojektowany na bazie werku Frédéric Piguet mechanizm chronografu z wychwytem współosiowym (3313), jednak najważniejsze wydarzenie nastąpiło w roku 2007, kiedy to Omega przedstawiła swój własny mechanizm 8500, który również korzystał z wychwytu zaprojektowanego przez Danielsa. Obecnie firma stara się podążać tą właśnie drogą prezentując coraz to nowe wersje 8500 (z rocznym kalendarzem, wersja przeznaczona dla zegarków damskich).

Zgodnie z zapewnieniami Nicka Hayeka (szefa Swatch Group), Omega będzie wprowadzać do kolekcji kolejne zegarki oparte o własne mechanizmy (podobno trwają prace nad własnym chronografem), tak by w przyszłości niemal wszystkie modele były zaopatrzone w werki In house (wyjątkiem ma być jedynie Moonwatch oparty o Lemanię). Wychwyt współosiowy stał się bazą dla tych rozwiązań i elementem wyróżniającym Omegę na tle innych marek i dlatego jego wprowadzenie powinno być uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii firmy.
Nowy artykuł i aktualizacja

25.01.2009r.

W dziale ciekawostki zamieściłem pierwszą wersję nowego artykułu o limitowanych modelach Speedmastera Professional. Na razie znalazły się w nim najbardziej znane wersje tego zegarka, jednak z czasem tekst powinien być aktualizowany o kolejne. Dzięki mojej Ukochanej Kobiecie możliwe było również poszerzenie opisu zegara wykorzystanego przez Salvadora Dalego w swojej rzeźbie (niestety mój prosty umysł nie był w stanie do końca zrozumieć idei stojacej za tym dziełem).
Kolejna nowość

22.01.2009r.

Sezon na nowości zegarkowe zaczyna się rozkręcać. Po limitowanym modelu Speedmastera, Omega postanowiła zaprezentować coś dla pań (choć czy na pewno tylko dla nich?). Nowe biżuteryjne wersje Planet Ocean dostępne są w tych samych rozmiarach co standardowe modele (Chronograf na werku 3313 o średnicy 45,5 mm oraz modele bez stopera wyposażone w mechanizm 2500C o średnicach 45,5 oraz 42 mm). Elementami wyróżniającymi te wersje jest bardziej błyszcząca tarcza oraz pierścień z diamentami (w wersjach 45,5 mm pierścień posiada 45 kamieni o wadze 2,65 karata natomiast w werji 42 mm umieszczono 45 nieco mniejszych kamieni - w sumie 1,73 karata).

Z innych aktualności - galeria kt88 została wzbogacona o kolejne dwie fotki Speedmastera (moim zdaniem świetne).
Speedmaster Apollo 11 "40th Anniversary"

20.01.2009r.

Jak co roku Omega zdecydowała sie na zaprezentowanie limitowanej edycji Speedmastera Pro. W tym roku przypada 40 rocznica lądowania na Księżycu, więc zegarek został poświęcony właśnie temu wydarzeniu. Jako znaki szczególne tej wersji na tarczy umieszczono logo misji Apollo 11 oraz napis 02:56 GMT oznaczający godzinę, w której Neil Armstrong zszedł na powierzchnię Księżyca. Na deklu zegarka zamieszczono napisy "THE EAGLE HAS LANDED"; "LAUNCHED JULY 16 1969"; "LANDED JULY 20, 1969"; oraz "RETURNED, JULY 24, 1969" wraz z logo Omegi. Zegarek będzie posiadał hesalitowe szkło oraz tradycyjny werk 1861. Limitacja tego modelu wynosi "zaledwie" 7,969 egzemplarzy.


Nowe reklamy

20.01.2009r.

W dziale ciekawostki zamieściłem trzy nowe reklamy zwiazane z filmami o agencie 007 (The world is not enough, Tomorrow never dies oraz Die Another Day). Dodatkowo znalazłem także film przedstawiający prezentację Omegi przy okazji premiery Casino Royale w Limie w roku 2006.
Nowy obiekt w galerii

14.01.2009r.

Po raz kolejny galeria doczekała się aktualizacji. Tym razem uwiecznionym obiektem jest Omega DeVille Co-Axial Power Reserve, czyli mój ulubiony garniturowiec w obecnej kolekcji Omegi. Autorem zdjęć jest Wojtek. Dodatkowo poprawiłem działanie kilku linków na stronie oraz pomniejsze błędy, które wcześniej umknęły mojej uwadze.
Aktualizacja galerii

10.01.2009r.

W galerii zamieściłem kilka nowych fotek autorstwa Michała (kt88). Są to jedne z najlepszych zdjęć Speedmastera jakie miałem przyjemność kiedykolwiek oglądać, więc bardzo się cieszę, że miałem możliwość zamieszczenia ich na stronie.
Nowy dział

05.01.2009r.

Ruszył nowy dział z recenzjami, w którym można znaleźć już pierwszy tekst (Doxa T-Graph vs Omega PO), którego autorem jest rip. Powiększyła się także lista filmów, w których występują Omegi (dzięki Swissmaker).
UPDATE: W czasie wolnym od spania dorzuciłem jeszcze trzy nowe tapety oraz dział z wygaszaczami ekranu (w "Do pobrania").
Aktualizacji ciąg dalszy

31.12.2008r.

Od ostatniej informacji o aktualizacji strony pojawiło się na niej kilka nowych elementów. Napisałem krótki tekst o wpływie Chucka Maddoxa na środowisko fanów Omegi. W dziale "ludzie" dodane zostały dwie osoby (ambasador oraz nosiciel z własnej woli). Literatura została powiększona o jedną nową pozycję (Omega Sports Watches). W dziale z linkami zamieściłem jeden nowy link. W poradach pojawił się świetny tekst Uzopa na temat wykorzystania tachymetru. Galeria wzbogaciła się o dwa zestawy wspaniałych fotek ripa (PO w śniegu oraz na meshu). Dziękuję także Krystianowi za zwrócenie uwagi na wiele literówek i błędów w różnych działach. Zapraszam do czytania i oglądania.
Pierwszy update

26.12.2008r.

Pierwszy dzień i pierwsze zmiany na stronie. Wreszcie działa podstawowy adres (www.omegamania.pl), dodałem nowe fotki KURNAJANKA do galerii oraz zostały wprowadzone drobne zmiany elementów, na które zwrócono mi uwagę. Działa także nowy adres e-mail. Dziękuję, za wszystkie uwagi i proszę o kolejne.
Można zaczynać!

26.12.2008r.

Po przeszło trzech miesiącach prac oddaję w Wasze ręce stronę na temat firmy Omega. Nie jest ona jeszcze z pewnością idealna, ale mam cichą nadzieję, że sprawi wszystkim czytającym co najmniej tyle radości co mnie.
Bardzo proszę o wszelkie uwagi na temat jej zawartości oraz zachęcam do częstego odwiedzania.
Nowości Omegi na rok 2008

01.10.2008r.

Omega stara się stale rozwijać swoją kolekcję. Co roku do oferowanych modeli dochodzą kolejne wariacje kolorystyczne już istniejących modeli jak i całkowicie nowe czasomierze. Nie inaczej było i w tym roku. Oto kilka, moim zdaniem, ciekawszych z zaprezentowanych zegarków:

Nowa Aqua Terra
Poza nową stylistyką (zmienione wskazówki i indeksy godzinowe oraz pięknie gliszowana tarcza mająca przypominać drewno tekowe) w zegarku umieszczono znany z modelu Hour Vision werk 85xx będący w pełni własnym tworem firmy Omega.

Speedmaster Alaska Project

To niezwykle ciekawy zegarek nawiązujący do sławnego (dla fanów Omegi) Projektu Alaska, który był prowadzony przez Pierrea Choparda w latach od 1971 do 1973. Jego celem było stworzenie zegarka, który byłby jeszcze bardziej odporny na wpływ temperatury oraz innych czynników które mogły oddziaływać na czasomierz podczas misji kosmicznych. Poza specjalną tarczą do zegarka dodano także dodatkowy aluminiowy pierścień, który zapewniał mu lepszą izolację. Pomimo obiecujących wyników NASA nie była zainteresowana dalszym usprawnianiem Speedmastera. Zegarek wyprodukowany w roku 2008 jest idealną repliką zegarka z lat siedemdziesiątych która jest limitowana do 1970 egzemplarzy.

Nowe modele w kolekcji Olimpijskiej

W związku z Igrzyskami Olimpijskimi rozgrywanymi w tym roku w Pekinie. Omega przedstawiła kilka nowych modeli z kolekcji olimpijskiej (szczególną uwagę zwraca chronograf z układem tarcz mającym symbolizować olimpijskie koła).

Racend Timer Chronograph

O nowy model poszerzy się także kolekcja muzealna. Tym razem będzie to chronograf w złotej kopercie, oparty o kaliber 3201 limitowany do 1949 egzemplarzy. Zegarek ten ma nawiązywać do osiągnięć Omegi na polu pomiaru czasu w sporcie.

Seamaster 300 M Chronometer

Klasyczny Bond w tym roku przeszedł małą ewolucję. Do kolekcji dołączyła wersja z czarną tarczą (zarówno w wersji standardowej jak i limitowanej z oznaczeniem 007 na sekundniku). W czarną tarczę wyposażono także chronograf z tej serii.

Planet Ocean Quantum of Solace

Z okazji premiery kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda przygotowano także limitowaną wersję Planet Ocean.DeVille Co-Axial Chronoscope

Nowy model w linii DeVille, w którym wrażenie robi zwłaszcza dekiel.

Speedmaster

Nowa wersja tarczy.De Ville Annual Calendar

Po udanym debiucie własnego kalibru 85xx, w tym roku przyszedł czas na nowe jego wersje. Jedną z nich jest 8611 napędzający zegarek z rocznym kalendarzem. Czasomierz będzie wyprodukowany w ośmiu odmianach (cztery w złocie i cztery w stali) w limitowanej edycji 160 egzemplarzy.Kaliber 8521

Stworzono także, damską wersję kalibru 85xx, nazwany 8521.I na koniec...

Zegarek biżuteryjny z linii Seamaster, dla pewnych ludzi z pewnościa piękny...UWAGI
1)Zaprezentowane zegarki to nie wszystkie nowości, a jedynie, moim zdaniem, najciekawsze spośród nich.
2)Zdjęcia pochodzą od Omegi oraz Jacka Forstera .